2020. gada septembrī Lapzemē notiks pilnīgi renovētās viesnīcas “Radisson Blu Oulu”
01.07.2020
2020. gada septembrī pašā Oulu sirdī notiks pilnīgi renovētās viesnīcas “Radisson Blu Oulu” ilgi gaidītā atvēršana. “Radisson Blu Oulu” ir “Eiropa Travel” bāzes viesnīca Lapzemē, ar kuru mūs saista ilggadēja sadarbība. Simtiem Latvijas tūristu ir augstu novērtējuši viesnīcas komfortu un viesmīlību.
Lapzeme - Ziemassvētku galamērķis
15.10.2019
Zināms kā Ziemassvētku vecīša galvenā mītne atrodas Rovaniemi, Lapzemē. Cilvekus no visas pasaules piesaista arī tās unikālā atrašanās vieta - precīzi uz Ziemeļu polārā loka. Gan lieli, gan mazi var pavadīt laiku ar elfiem, iepazīt ziemeļbriedi Rūdolfu un uzrakstīt vēstuli mājās palikušajiem ar unikālu zīmogu. Parasti kārtīga sniega kārta Lapzemē izveidojas novembrī, tāpēc Ziemassvētku atmosfēru šeit noteikti iespējams sajust.

Lapzeme robežojas ar Zviedriju un Norvēģiju, tādēļ pēc tās apciemošanas varat atvaļinājumu pagarināt un doties uz kādu no blakus esošajām valstīm. Lapzeme ir lieliska vieta, kurā izbaudīt gadalaikam atbilstošu atpūtu, piemēram, slēpošanu un braukšanu ar snovborda. Vēl Lapzemē šajā laikā var skatīt ziemeļblāzmu.
Ceļojums uz Lapzemi ferbruārī
08.10.2019
Ceļojums uz Lapzemi ferbruārī Ja atvaļinājuma laikā negrib braukt pārāk tālu, kā arī vilina ideja par ziemas baudīšanu ar daudz sniega un kārtīga aukstuma, tad Somijas Lapzeme ir īstā vieta, kur doties.

Ziemeļblāzma ir skaistākais un neaizmirstamākais notikums, ko varēsiet tur redzēt. Tieši februārī tā ir biežāk novērojama un labi redzama. Lapzemē to varēsiet vērot mierā un klusumā, jo kaut šis reģions aizņem 30% no Somijas teritorijas, to apdzīvo tikai 3% no valsts iedzīvotāja skaita. Brīnumainās ziemeļblāzmas apspīdēti varēsiet klejot pa mežonīgo apgabalu, izbraukāties haskiju vai briežu vilktās ragavās vai ar sniega motocikliem.

Lapzeme ir vieta, kur dažreiz šķitīs, ka esi nokļuvis īsta ziemas pasakā. Jārēķinās, ka pašlaik tur valda polārā ziema, kas nozīmē, ka dienas ir īsas un tajās jāpaspēj daudz.

Somijas Lapzeme ir arī vieta, kur visu gadu sastapt Ziemassvētku vecīti. Kāpēc neuzdāvināt sev un bērniem svētkus arī februārī? Rovaniemi ir pilsēta Somijas ziemeļos, nieka piecu kilometru attālumā no Ziemeļu polārā loka. Tomēr tas, ko par šo vietu zina visā pasaulē, ir tas, ka tā ir Ziemassvētku vecīša mājvieta un Lapzemes centrs.
Somu Lapzeme
01.10.2019
Somu Lapzeme ir teicams ziemas atpūtas virziens. Var doties uz Rovaniemi un apmeklēt Santa Klausa ciematu – Ziemassvētkus šajā ciematā atzīmē visu gadu.

Var doties arī uz Ranua ciematu. Tā ir lieliska vieta arktiskiem piedzīvojumiem: noteikti pavizinieties ar suņu pajūgiem, distanču slēpēm vai sniega motociklu, kā arī pavērojiet briežu ganāmpulku. Ja sapņojat nokļūt ziemas pasakā, tad Somija ir labākais variants.
Lapzemes polārā loka norūdītie iedzīvotāji
26.09.2019
Cilvēki, kas dzīvo Lapzemē, nebaidās no aukstuma. Tā vietā, lai drebinātos no aukstuma, viņi apģērbjas siltāk un iziet ārā, tādējādi viņi demonstrē sisu (šis somu vārds apzīmē īpašu izturību, kad cilvēks neatlaidīgi pārvar jebkurus šķēršļus). Pastaigas bezgalīgajā savvaļas dabā un aktīvu atpūtu svaigā gaisā – visu to jūs atradīsiet Lapzemes ziemas brīnumu valstībā.
Stikla un ledus iglu Lapzemē
18.09.2019
Kūrortos, kuri atrodas aiz Somijas polārā loka, ziemas sezonas laikā ir iespēja vērot ziemeļblāzmu, neatstājot silto gultu.

Neparastums izpaužas tādējādi, ka šejienes Lapzemes mājiņas iglu, precīzāk – to mākslīga imitācija, veidotas no stikla. Numuros ir visas ērtības, ieskaitot vannas istabu, un reizēm arī saunu. Šeit ir arī īstas iglu, celtas no sniega un ledus, kurās rekomendē nakšņot ne vairāk par 1-2 diennaktīm. Speciālie termoguļammaisi, kā arī karstie dzērieni un uzkodas padarīs jūsu viesošanos maksimāli komfortablu.
Pasakainā Lapzeme un sāmi
08.09.2019
Tur, kur Gerda reiz ceļoja meklējot Kaju, tagad ir ekotūristu novads. Ne velti Lapzemi sauc par pēdējo savvaļas vietu Eiropā, daba šeit patiešām ir saglabājusies praktiski neskarta. Šeit arī dzīvo sāmi, viņi ir šo zemju pamatiedzīvotāji, mūsu kaimiņu igauņu radinieki. Viņi ir saglabājuši valodu un tradīcijas, un ļoti lepojas ar to.
Ceļojums uz Lapzemi
30.07.2019
Lapzeme apbur katru, kurš šeit nokļūst. Karstas saunas, sildoši mājas dzērieni un sātīgi nacionālās virtuves ēdieni ir tikai papildinājums elpu aizraujošām ainavām. Dodieties ceļojumā uz Lapzemi, un jūs nokļūsiet viesos pie Santa Klausa, nosūtīsiet sūtījumu uz jebkuru pasaules vietu ar Santas pastu, ja paveiksies, vērosiet ziemeļblāzmu un atpūtīsieties vienā no komfortablām viesnīcām. Šeit ir skaisti gan ziemā, gan vasarā.
Ceļojumi uz Lapzemi decembrī: mīlniekiem, ģimenēm ar bērniem un piedzīvojumu meklētājiem
29.01.2018
Lapzeme, Somija, Ziemassvētku vecītis, Korvatunturi, Rovaniemi

Ja negrib atvaļinājumā ceļot pārāk tālu, kā arī sapņoji par ziemas baudīšanu ar daudz sniega, tad Somijas Lapzeme ir īstā vieta, kur doties.

Viens no skaistākajiem notikumiem, ko varēsiet redzēt Lapzemē, ir ziemeļblāzma. Lapzemē to varēsiet vērot mierā, jo kaut šis reģions aizņem 30 % no visas Somijas teritorijas, tur dzīvo tikai 3 % no visa iedzīvotāja skaita. Brīnumainās ziemeļblāzmas apspīdēti var klejot pa mežonīgo apgabalu, izbraukāties briežu un haskiju vilktās ragavās, kā arī ar sniega motocikliem.

Somijas Lapzeme robežojas ar Zviedriju un Norvēģiju un pēc tas apciemošanas varat doties uz kādu no blakus esošajām valstīm.

Lapzeme ir vieta, kur dažbrīd liekas, ka esi nokļuvis ziemas pasakā. Oriģināla ideja naktsmājām, kamēr atrodaties Somija, Lapzemē ir dažādas stikla iglas viesnīcas . Somijas Lapzeme ir vieta, kur visu gadu var sastapt Ziemassvētku vecīti Korvatunturi – kāpēc gan neuzdāvināt sev un saviem bērniem svētkus decembrī? Rovaniemi ir pilsēta Somijas ziemeļos, nieka 5 km attālumā no Ziemeļu polārā loka, tā ir Somijas Lapzemes pašais centrs. Tomēr tas, ko par šo vietu zina visā pasaulē, ir tas, ka tā ir Ziemassvētku vecīša rezidence.
Ceļojums uz Ziemassvētku vecīša galveno rezidenci - Rovaniemi ciemā Lapzemē
28.01.2018
Ziemassvētku vecīša galvenā rezidence atrodas Rovaniemi ciemā Lapzemē. Viesus no visas pasaules piesaista Ziemassvētku vecīša ciemata unikālā atrašanās vieta, tieši uz Ziemeļu polārā loka. Ziemassvētku vecīti šeit iespējams satikt visu cauru gadu.

Gada nogalē vairāki autobusu un čarterreisu atved ceļotajus no malu malām. Šeit Lapzemē tūristi var pavadīt laiku ar Ziemassvētku vecīti, izbaudīt Ziemassvētku pasākumus un visdažādākās aktivitātes.

Lielu interesi apmeklētājos izraisa ciemata Santa Village Pasta birojs. Tas ir brīnišķīgu kartīšu, zīmogu un oriģinālu dāvaniņu valstība. Šeit ir iespējams apsēsties kamīna uguns tuvumā un rakstīt vēstules draugiem uz jebkuru pasaules vietu. Lapzemes Pasta elfi gādās, lai vēstules ātri sasniegtu visus adresātus.

Te iespējams atstāt vēstuli saviem mīļajiem jebkurā gadalaikā, kura tiks nosūtīta no Ziemassvētku vecīša pasta biroja tā, lai adresāts to saņemtu tieši Ziemassvētkos. Vēstules rotā oriģinālais, ar rokām izgatavots zīmogs.
Ziemassvētku brīnumzeme Lapzemē un tās vēsture
21.01.2018
Santa Klauss tiek saistīts ar Korvatunturi un Lapzemi kopš 1920 gadiem, kad populāra radio persona Tēvocis Marks Somijas bērniem sāka stāstīt stāstus par Santa Klausu. Kopš tā laika ideja par Ziemassvētku brīnumzemi sāka ietekmēt sāmu Ziemassvētku produktu attīstību. Viens no galvenajiem projekta dalībniekiem bija slavens radio cilvēks Nīlo Tarvajervi, kas 1950 gadu beigās bija apmeklējis Disnejlendu ASV. Atgriežoties Somijā, viņš centās iedrošināt Somijas politiķus un uzņēmumus īstenot Ziemassvētku brīnumzemes ideju. Tarvajervi bija aprēķinājis, ka, ja katrs valsts iedzīvotājs ziedotu 1 Somijas marku, viņš varētu izveidot Santa Klausa brīnumzemi – Santa Parku Lapzemē, kas būtu tikpat veiksmīgs kā Disnejlenda. Valdība iedeva projektam naudu un Ziemassvētku brīnumzeme tika izveidota, bet uzņēmums bankrotēja un Tarvajervi tika apsūdzēts krāpniecībā. ‘’Vai Jūs joprojām ticējāt pasakām, kad visa šī Ziemassvētku brīnumzemes jucekļa laikā stāvējāt tiesas priekšā?” vaicāja avīzes redaktors. ‘’Es it nemaz nešaubījos, jo visās labajās pasakās mēdz būt arī grūtības,’’ atbildēja Tarvajervi. Kad uz Polārā loka Lapzemē tika atklāts jaunais Santa Klausa birojs, Tarvajervi jau bija 82 gadus vecs, tomēr priecājās kā mazs bērns. Iepriekšējā Santa Klausa ciemata atklāšana pirms piecdesmit gadiem bija noritējusi lielā steigā, kad ASV prezidenta sieva Eleonora Rūzvelta apmeklēja Polāro loku Lapzemē.

Santa Klauss ietekmē Lapzemes produktu veidošanu un mārketingu, kā arī sāmu tradīcijas Lapzemē. Santa Klauss ir sens produkts, tomēr tā saknes nav meklējamas sāmu tradīcijās.
Īstie Ziemassvētki Lapzemē
13.01.2018
Ilgus gadus ir apspriesta tāda tēma kā “īstie Ziemassvētki”. Gan somu, gan ārvalstu eksperti uzskata to par pretrunīgu tēmu. 1990 gadu beigās Sivesenvāra kalnā uz Polārā loka netālu no Rovaniemi tika izveidots Santa Park - izklaides centrs kurš atrodas dziļi pazemē. Dizains tika veidots orientējoties uz tādiem apmeklētājiem kā britu ģimenes, tomēr pirmajā darbības gadā šīs vietas popularitāte strauji samazinājās. Zaudējot tādus galvenos investorus kā Finnair aviokompānija, Santa Park nonāca lielos parādos. Lai Lapzemes izklaides centra darbība būtu veiksmīga, ir jāpiesaista arī vietējie apmeklētāji un nevar paļauties tikai uz ārvalstu tūristu pieprasījumu. Tagad Santa Park tiek atjaunots ar jauno dizaineru palīdzību un viens no tā galvenajiem uzdevumiem būs Lapzemes mākslas un amatniecības izstrādājumu reklāma un pardošana tūristiem.
Santa Klauss un Lapzemes dāvanas
07.01.2018
Ikviens vēlas satikt Santa Klausu un visi grib dāvanas, tādēļ Lapzemes uzņēmējdarbība galvenokārt saistīta ar tūrismu un amatniecību.

Lapzemes amatniekiem tūrisms dod lielākos ieņēmumus. Tūrisms ir lielākā Lapzemes nozare un ieņēmumi no amatniecības šeit ir augstāki salīdzinot ar Somijas vidējo līmeni. Tūrisma vēsture Somijas Lapzemē ir sena - suvenīri tūristiem šeit tika izgatavoti jau 19.gadsimtā. Lapzemes lelles, kuru izgatavošana tika aizsākta vairāk kā pirms simts gadiem, kā suvenīri kļuva ļoti populāras 1920 gados. 1960 gados līdz ar tūrisma attīstību Lapzemes suvenīri bija populārākie visā Somijā un tirdzniņas tos sauca par Lapzemes precēm. Galvenokārt šīs preces tika ražotas Rovaniemi, tomēr arī citu Somijas reģionu amatnieki piedalījās to veidošanā. 1940 gados tika izveidota suvenīru komiteja, kura nolēma, ka Lapzemes oriģinālie suvenīri jāražo Rovaniemi.

Lapzemē īstie sāmu produkti konkurē ar amatniecības izstrādājumiem un rūpnieciski ražotu masu produkciju, kura nāk no valstīm ar zemām darbaspēka izmaksām. Atuveni septiņdesmit % ieņēmumu nāk no importa suvenīru, dāvanu un dizaina priekšmetu pārdošanas. Lai konkurētu ar importa precēm, ir svarīgi sagalabāt pašmāju produktu kvalitāti gan to plānošanas, gan dizaina procesā.

Lapzemes produktu ražošanā tiek izmantots koks, kauls, vilna un tekstilmateriāli, āda, cēlmetāli, keramika, ogas un augi. Uzņēmēji, kas nodarbojas ar sāmu mākslu un amatniecību, uzskata, ka nākotnē šis bizness varētu kļūt vēl ienesīgāks, katru gadu palielinoties par trīs %. Produktu kvalitātes saglabāšanai jāievieš jaunas dizaina un ražošanas tehnoloģijas un tradīciju izmantošanā jāievēro ilgtspējības princips. 2004. gadā Lapzemē bija 294 mazie uzņēmumi, kuri 331 cilvēku nodarbināja unikālu sāmu mākslas un amatniecības izstrādājumu ražošanā. Gada apgrozījums šajā nozarē bija 38 000 000 €.

Populārus Lapzemes produktus iespējams nopirkt arī Internetā. Vispopulārākais produkts ir vēstule no Santa Klausa. Viņš var nosūtīt vēstuli uz jebkuru vietu pasaulē.
Cik šodien Lapzeme ir atvērta priekš ceļotājiem?
31.12.2017
Lapzeme tiek popularizēta kā “eksotika”. Lapzeme ir viens no Somijas oriģināliem tūrisma galamērķiem. Ezerus, dabas takas, slēpošanas kūrortus un Helsinku lieluma pilsētas var atrast visā pasaulē, bet Somijas Lapzeme dzīvo cilvēku prātos, un tā ir Lapzeme, kur mīt Santa Klauss.

Tiem mākslas un amatniecības izstrādājumiem, kurus Santa Klauss bērniem atnes Ziemassvētkos, ir maza saistība ar oriģinālo sāmu kultūru.

Dažiem sāmiem ne ļoti patīk masveida tūrisms un cita veida ekonomiskā konkurence Lapzemē.

Lapzeme kļūst par tematisko parku, kurā ar mēģinājumu pavairojot un kopējot oriģinālās lietas, tiek izmantota Lapzemes profesionālā tūrisma biznesa estētika un tradīcijas. Tomēr daudzi tūrisma uzņēmēji mēģina veidot ilgtspējīgu biznesu, cienot gan dabas vērtības, gan sociālo autentiskumu.

Vairums tūristu, kuri interesējas par iespējām ceļot uz Lapzemi pie Santa Klausa, nezina, ka Lapzeme atrodas Somijā. Atklāti runājot, tūristam ir vienalga, vai Lapzeme atrodas Somijā vai kur citur. Savukārt somiem un pašiem sāmiem tas šķiet aizskaroši. Daudzas Somijas tūrisma firmas un reklāmas aģentūras, kā arī ārvalstu reklāmas aģentūras un tūrisma orperatori ir piedalījušies Lapzemes zīmola veidošanā. Tūrisms ir viena no Lapzemes lielākajām nozarēm, kurā komerciālos nolūkos tiek izmantoti sāmu simboli.
Lampas no Iecavas izgaismo Ziemassvētku vecīša mītni Lapzemē
27.12.2017
2017. gada 27. decembris

Lapzemes galvaspilsēta Rovaniemi Somijā ir oficiāla Ziemassvētku vecīša mītnes vieta. Izrādās, ka arī šajā pilsētā izvēlas uzstādīt Iecavas novada uzņēmumā SIA «Vizulo» montētās LED lampas. Tā informē Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Kamēr Rovaniemī notiek rosība, lai laikus iepriecinātu bērnus no visas pasaules, tikmēr Iecavas rūķi gatavo dāvanas nevienam citam kā pašam Ziemassvētku vecītim. «Pie mums notiek gaismekļu montāžas process – mēs samontējam un klientiem sūtām jau gatavus gaismekļus,» stāsta ražošanas vadītāja Andra Zvirbule. «Sākumā plates sagatavojam speciālā drukāšanas iekārtā, izmantojot trafaretu,» skaidro uzņēmuma tehniskais vadītājs Edgars Tihomirovs. Tālāk LED diožu plati nodod speciālistiem, kuri iemontē to korpusā. Uzņēmumā stāsta – katram projektam ir sava lēca, bet ir svarīgi saprast, kāda ir ielu klase, kur atradīsies gaismeklis, cik augstā stabā. Lēca ir viena no svarīgākajām lietām gaismas izkliedē.

Lai pārliecinātos, ka gaismekļi izturēs bargos ziemeļu apstākļus, veikti dažādi testi. «Katru gaismekli pārbaudām. Finālā ir galakontrole, vai visi komponenti atbilst tam, kādas ir bijušas prasības. Pēc tam gaismekli iepako, marķē un sūta uz noliktavu,» stāsta montāžas ceha vadītājs Elvis Holsts.

«Rovaniemi ir viens no mūsu interesantākajiem produktu mērķiem. Tā ir pilsētiņa, kur dzīvo Santa Klauss, un esam izgaismojuši tur daudzas ielas,» lepojas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Zeltiņš.

Pēc visiem uzstādīšanas un testēšanas darbiem lampas sūta uz Helsinkiem. Latvijā ražotās LED lampas aizved uz loģistikas centru, kas atrodas Somijas pilsētā Rovaniemi, un tālāk jau somi atbild par to uzstādīšanu. «Latvijā ražotais lampu dizains un kvalitāte ir ļoti augstā līmenī. Izmantojot šo apgaismojumu, mūsu pilsēta būtiski ieekonomē izmaksas – pat līdz četrām reizēm. LED apgaismojums ir mūsu nākotne,» stāsta Somijas pārstāvis Marko Pentinens.

Pašlaik Rovaniemi ir vistālākā pilsēta uz ziemeļiem, kur ir «Vizulo» lampas. Uzstādītas ceļa malās, tās izgaismo ceļu tūristiem no visas pasaules, kas joprojām dodas pie Ziemassvētku vecīša.

avots lsm.lv
Ceļojumi uz pasakaino Lapzemi. Lapzeme – vieta, kur piepildās bērnu sapņi
29.08.2016
Ceļojums uz pasakaino Lapzemi. Kur patiesībā dzīvo Santa Klauss? Es domāju, ka bērnībā mūs visvairāk interesēja atbilde uz šo jautājumu. Un tagad, dārgie bērni, kā arī pieaugušie, šis noslēpums ir atklāts: kādā brīnišķīgā ciematā galējos ziemeļos, ko tādējādi arī sauc - Santa Klausa ciemats. Ja konkrētāk, tad nelielā un mājīgā somu pilsētiņā Rovaniemi, kas atrodas Somijas ziemeļos, Lapzemē. Ceļojums uz Lapzemi ļauj mums doties ceļojumā uz polāro loku uz ziemas burvju valsti, kur mūs personīgi satiks pats Santa Klauss.

Viņš patiešām eksistē! Viņu var ieraudzīt pats savām acīm, paspiest viņa roku un pavilkt aiz bārdiņas. Par ko ir runa? Protams, par Santa Klausu! Netālu no somu pilsētas Rovaniemi, Lapzemē, Ziemassvētkus patiesībā svin 365 dienas gadā, tāpēc ka šeit dzīvo un rīkojas pats Santa Klauss.

Ceļojums uz Lapzemi Ziemassvētkos un Jaunā gadā dod iespēju apmeklēt Santa Klausa ciematu un satikt īstu Santa Klausu savā darbnīcā. Visa gada laikā šeit dzīvo Ziemassvētku gars, tādējādi, ka pat lielākais Ziemassvētku burkšķētājs ar nepacietību gaida svētku atnākšanu. Tā ir ideāla vieta, kur satikt Santa Klausu, nopirkt svētku suvenīrus un nosūtīt savu Ziemassvētku apsveikuma atklātni. Šeit atklāj sev dažādas interesantas vietas, kā arī Ziemassvētk pasta nodaļu, Santa Klausa istabu un Ziemassvētku māju ar suvenīru bodītēm, Ziemassvētku izstādēm un restorāniem. Līdztekus Santa Klausa ciematam jūs varat apmeklēt tādus papildus pasākumus kā braucienu briežu pajūgā vai ar sniega motociklu. Daži apmeklētāji brauc uz šejieni, lai svinētu Ziemassvētkus vai sagaidītu Jauno gadu Lapzemē, un paliktu uz vienu vai divām naktīm tāpēc, ka pat tas ir iespējams Santa Klausa ciematā Lapzemē.

Сeļojums uz lapzemi un Santa Klausa ragavas
12.08.2016
Ziemeļbriežu pajūgs ir galvenais Santa Klausa transporta veids. Santa Klausa ragavas ir taisītas tāpat kā seno Lapzemes iedzīvotāju ragavas. Un Lapzemes iedzīvotāji aizguva ragavu konstrukcijas ideju no bebru ziemas alu konstrukcijas: bebrs savāc lielu apses zaru klēpi alas veidošanai, ar muguru uzguļas uz tās, tajā pašā laikā cits bebrs velk to uz celtniecības laukuma vietu.

Parastas ragavas ir pārāk mazas Ziemassvētku dāvanu pārvadāšanai, tāpēc arī Santa Klausam ir lielas ragavas, kas tāpat kā parastās ragavas taisītas pēc senās Lapzemes tradīcijām, vienkārši tās ir daudz lielākas par parastajām ragavām. Atkarībā no kravas smaguma lielajās ragavas var iejūgt vairākus ziemeļbriežus. Ceļojums uz lapzemi dod iespēju sajust īstu Ziemassvētku noskaņojumu!

Lapzeme pazīstama kā sopku un ziemeļblāzmas novads.
12.08.2016
Lapzeme pazīstama kā sopku un ziemeļblāzmas novads, ar sniegotām ziemām un spalgu salu. Tā ir taisnība, bet Lapzemes daba ir daudzveidīga, tajā ir astoņi dažādi gadalaiki, bagāta flora un fauna, plati upju ceļi.

Dažādi faktori ietekmē Lapzemes klimatu, un, tieši pateicoties tiem, jūs varat izbaudīt siltās un saulainās vasaras dienas un ziemas salu, kā arī vērot unikālās ilgās polārās dienas un polārās naktis. Ceļojums uz Lapzemi uzlabo Jūsu garastāvokli!

Santas palīgi Lapzemē
11.08.2016
Misis Klausa
Santa Klauss un misis Klausa pazina viens otru ilgi pirms tam, kad Lapzemē parādījās pirmās sopkas. Misis Klausa arī dzīvo Korvatunturi, viņa vada Korvatunturi saimniecību, kamēr Santa Klauss un elfi koncentrējas saviem darbiem. Misis Klausu arī var sastapt Savukoski municipalitātē, kurā ietilpst Korvatunturi, kur viņai ir savs salons.

Elfi
Santa Klausam Lapzemē ir daudz elfu. Ļaudis runā, ka pēc saulrieta virs Korvatunturi var ieraudzīt no gultām izlīdušu tādu skaitu elfu kāju, cik zvaigžņu ir debesīs. Elfi dzimst brīdī, kad pēdējie vakara saulesstari satiek ziemeļblāzmu un vienlaicīgi debesīs iedegas zvaigznes. Bet arī parastam cilvēkam ir iespēja kļūt par elfu, šim nolūkam viņam sekmīgi jāpabeidz Elfu skolu un protams viņa sirdī jāmīt īstai Ziemassvētku burvībai.

Nevar satikt divus vienādus elfus: daži ir mazāki par zīdaiņiem, citi – garāki par Lapzemes eglēm. Katram elfam ir savs vārds un īpaši pienākumi, un viņi dzīvo pa visu pasauli. Lai gan elfi var būt ļoti lieli, viņus ir ļoti grūti ieraudzīt. To izskaidro tādejādi, ka elfi pārvietojas ārkārtīgi ātri un bez trokšņa. Vai jūs zināt, ka cilvēki var ieraudzīt elfus tikai tad, kad pats elfs to grib?

Ziemeļbriedis
Bez šaubām, sarkandeguna ziemeļbriedis Rūdolfs ir pats pazīstamākais no visiem Santa Klausa briežiem. Ziemassvētku laikā Lapzemē Rūdolfu var viegli atšķirt, pateicoties spīdošajam sarkanajam degunam. Bet Rūdolfs ir tikai viens no daudzajiem Santa Klausa ziemeļbriežiem.

Noteiktā dzīves posmā katrs no Santa Klausa ziemeļbriežiem mācās lidot sarkandeguna Rūdolfa skolā. Tomēr viņi lido tikai Ziemassvētkos un tikai pēc izmēģinājuma lidojumiem, jo tieši Ziemassvētku maģija ļauj veikt lidojumus. Citā laikā Lapzemes ziemeļbrieži ganās savvaļā. Ceļojums uz Lapzemi uzlabo Jūsu garastāvokli!

KĀ SANTA KLAUS CEĻO ZIEMASSVĒTKOS lapzemē
10.08.2016
Tas ir viens no lielākajiem Santas noslēpumiem, kādā veidā Santa Klausam izdodas izvadāt tik daudz dāvanu tik īsā laika periodā. Dažādu laika joslu atšķirībai un ātrajiem Santa Klausa ziemeļbriežiem ir noteikta loma šajā brīnumā. Turklāt, bērni dažādās pasaules daļās saņem dāvanas dažādās dienās, sākot ar Svētā Nikolaja dzimšanas dienu un līdz Kristīšanai. Galīgajai atbildei, protams, ir saikne ar Ziemassvētku maģiju, bet izņemot pašu Santa Klausu neviens nezina šo noslēpumu. Ceļojums uz lapzemi dod īstu Ziemassvētku sajūtu!

Ceļojumi uz Lapzemi pie Santa Klausa
09.08.2016
Santa Klausa ciems ir unikāla vieta Lapzemē, tas atrodas aiz Polārā loka blakus Rovaniemi pilsētai. Šeit jūs varat dzirdēt pasakainus stāstus un uzzināt par dažiem Santa Klausa noslēpumiem, un pēc tam ar jauniem iespaidiem doties uz jauno Santa Klausa ofisu, kur visu iemīļotais Santa Klauss gaida, lai satiktos ar jums! Santa Klausa ciemā jūs redzēsiet elfus, kas cītīgi strādā Santa Klausa pastā, un Ziemassvētku izstādē uzzināsiet par somu svētku tradīcijām un varēsiet piedalīties daudzveidīgos pasākumos!

Santa Klausa rezidence atrodas diezgan tuvu Rovaniemi, tur, meža dziļumā, jūs it kā nokļūstat brīnišķīgajos, pasakainajos Ziemassvētkos. Kopā ar elfiem-pavadoņiem jūs varēsiet apmeklēt īstu elfu skolu, sajutīsiet Santa Klausa burvju takas Ziemassvētku atmosfēru, redzēsiet, kā elfi un arī pats Santa Klauss ir aizņemti ar Ziemassvētku rūpēm.

Ziemassvētku mājīguma garu var sajust aizraujošajā Santa parkā – Santa Klausa pazemes alu virknē. Starp elfiem un piparkūku saldo aromātu jūs varat ieraudzīt Santa Klausu viņa kabinetā. Paskatieties elfu enerģisko šovu un paceļojiet ar ragavām caur visiem četriem gadalaikiem. Ceļojums uz lapzemi dod iespēju sajust īstu Ziemassvētku noskaņojumu!

Korvatunturi ( Kalns Auss ) un jaunais gads lapzemē.
07.08.2016
Korvatunturi sopka somu Lapzemē ir 483 metrus augsta. Korvatunturi tulko kā Kalns Auss trīs lielu ausu dēļ tā virsotnē. Šīs ausis darbojas kā antenas, kas uztver un atspoguļo kalnā uzkāpušo pieaugušo un bērnu vēlmes un sapņus.

Slepenais ofiss kvēlāko vēlēšanās apstrādei atrodas dziļi iekšā Korvatunturi. Tā ir vieta, kur elfi pieņem visas kvēlākās vēlēšanās, un tās nosūta Santa Klausam, misis Klausai un citiem elfiem, kas strādā Korvatunturi darbnīcā, kā arī Santa Klausa mājā, tāpēc to slepenie līkloču tuneļi ir pieejami tikai Santa Klausam, misis Klausai un elfiem. Piedāvājam Jums nosvinēt Jaunais Gads Lapzemē!

Ziemassvētku noslēpums pirms ceļojuma uz Lapzemi
06.08.2016
Ziemassvētku noslēpums pirms ceļojuma uz Lapzemi. Santa Klauss! Tas ir apbrīnojams vārds. Kad cilvēki dzird šo vārdu, katram veidojas savs jautra, bārdaina Ziemassvētku vēstītāja tēls. Lai gan katram no mums ir savs personīgais Santa Klausa tēls, un tas var stipri atšķirties no citiem, bet viens ir skaidrs – Santa Klauss tā ir Somijas viesmīlība, Ziemassvētku siltums, prieks un burvība.

Jūs kādreiz uzdevāt sev jautājumu, kāds ir Santa Klausa bārdas garums vai, kādā veidā parādās ziemeļblāzma somu Lapzemē? Elfu Profesora arhīvos ir daudzas atbildes attiecībā uz Santa Klausu. Izbaudiet ceļojumu uz Lapzemi!

Kura Lapzemes pusē dzīvo Santa Klauss?
05.08.2016
Santa Klauss, kas ar saviem palīgiem dzīvo alu rezidencē Korvatunturi sopkā, ir svarīga un populāra figūra, bet viņam ir virkne citu vietu pa visu Lapzemi, kur viņš sveic apmeklētājus. Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē!

Ziemas vizināšanās ziemeļbriežu pajūgos Lapzemē
04.08.2016
Ziemas vizināšanās ziemeļbriežu pajūgos Lapzemē. Īstu Lapzemes brīvdienu sastāvdaļa ir vizināšanās ziemeļbriežu pajūgos. Agrākos laikos Lapzemē cilvēku un preču pārvietošana notika ar ziemeļbriežu nelielu pajūgu palīdzību.

Ziemeļbrieži un ceļojumi uz lapzemi
03.08.2016
Pirms vēl Lapzemē kļuva populāri sniega motocikli, ziemeļbrieži bija neaizvietojami daudzās lietās, ieskaitot pārvietošanos. Mūsdienās ziemeļbrieži joprojām ir svarīgs pārtikas un amatnieku izejvielu avots Lapzemē, bet kā transportu to maz izmanto. Toties ziemeļbriežu pajūgi kļūst populāri tūristu vidū, tas ļauj pa īstam sajust sevi kā Lapzemes kultūras daļu. Ceļojums uz lapzemi dod iespēju sajust īstu Ziemassvētku noskaņojumu!

Ceļojums uz lapzemi pa inuītu pēdām
02.08.2016
Ceļojumi uz Lapzemi pa inuītu pēdām. Suņu pajūgi kā pārvietošanās paņēmiens pirmo reizi parādījās inuītu apdzīvotajā Grenlandē, kur tos plaši izmantoja, arktiskajiem somu Lapzemes apstākļiem tie ir ideāli piemēroti. Vairāk kā desmit gadus Lapzeme ir suņu pajūgu sacīkšu norises vieta.

Vizināšanās suņu pajūgos Lapzemē
01.08.2016
Iztēlojieties, ka jūs traucaties suņu pajūga ragavās Lapzemē. Vesels haskiju pajūgs izvizinās jūs pa sniegoto lauku apvidu. Jūs izbaudīsiet apkārtējās dabas ainas, tajā pašā laikā, haskiji būs apmierināti ar savu paveikto darbu. Ceļojums uz Lapzemi uzlabo Jūsu garastāvokli!

Ceļojums uz Lapzemi aiz sniega motocikliem!
31.07.2016
Ceļojums uz Lapzemi aiz sniega motocikliem! Gūstiet asas izjūtas, traucoties ar sniega motocikliem Lapzemē! Lapzemē ir ļoti attīstīta pakalpojumu un maršrutu sistēma tiem, kas vēlas pavizināties ar sniega motocikliem.

Ilgā ziema, garantēta sniega sega un sniegotās sopkas Lapzemē sniega motociklu braucienu mīļotajiem atpūta kļūst par neatkārtojamu piedzīvojumu. Attīstīts sniega motociklu trašu tīkls kalnainajā apvidū, meži un aizsalušās ūdenstilpnes padara Lapzemi vēl pievilcīgāku.

Ceļojums uz Lapzemi palīdz izbaudīt lielisku ziemu
29.07.2016
Ceļojums uz Lapzemi palīdz izbaudīt lielisku ziemu Lapzemē uz ziemeļiem no Ziemeļu polārā loka krēslas periodā, kad saule nepaceļas virs horizonta. Pašos tālākajos Lapzemes nostūros krēslas periods ilgst 51 dienu.

Lapzemē ziema parasti sākas oktobra vidū. Tas ir par mēnesi agrāk nekā citos Somijas reģionos. Ziema ilgst līdz 200 dienām – tas ir pats garākais gadalaiks. Pateicoties tam, Lapzemē ir ko darīt, īpaši, ziemas sporta veidu ziņā, un, ja uzsmaida veiksme – var novērot interesantas dabas parādības, piemēram, ieraudzīt daudzveidīgo gaismu – ziemeļblāzmu Aurora Borealis tumšajās zvaigžņotajās debesīs. Pēc Lapzemes ziemas iestāšanās sniegs divu nedēļu laikā pārklāj visu zemi, un pēc tam sniega sega kļūst arvien biezāka un biezāka, un tādejādi turpinās līdz martam.

Pamēģiniet slēpot ar distanču slēpēm, kalnu slēpēm vai sniega dēli. Un vēl jūs varat pavizināties ar suņu pajūgiem vai doties safari ar sniega motocikliem, ziemeļbriežu vilktās ragavās vai ienirt ledusaukstā baseinā. Lapzemē ir daudz aktīvās atpūtas iespēju! Ceļojums uz Lapzemi uzlabo Jūsu garastāvokli!

CEĻOJUMS UZ LAPZEMI – TĀ IR SATRAUCOŠA PIEREDZE!
28.07.2016
CEĻOJUMS UZ LAPZEMI - tā ir satraucoša pieredze stimulē jūtas, sajūtas un atstāj paliekošas atmiņas – visu to var atrast Lapzemē. Unikālu dabas apstākļi un dabas gars padara cilvēku daudz atvērtāku. Tas nozīmē, ka jūs varat iegūt lielisku pieredzi, vērojot dabu un iepazīstot kultūras daudzveidību un Lapzemes ievērības cienīgās vietas. Ceļojums uz Lapzemi uzlabo Jūsu garastāvokli!

Ceļojumi uz Lapzemi no Rīgas
26.04.2016
Ceļojums uz Lapzemi no Rīgas, Ceļojumi uz Lapzemi no Rīgas, Brauciens uz Lapzemi no Rīgas, Braucieni uz Lapzemi no Rīgas
LAPZEMES ZIEMAS PASAULE - izklaides centrs pašā Somijas sirdī
17.10.2015
Vietu, kur neizkūst kupenas, kur vienmēr var pastaigāt pa gurkstošu sniegu un pasēdēt uz soliņa, kurš veidots no caurspīdīga ledus, un tā visa nosaukums ir „LAPZEMES ZIEMAS PASAULE”. Šeit Jums būs iespēja izbaudīt Lapzemes izklaides: ledus kalniņu nobraucienus, tradicionālās somu stumjamās ragaviņas, slēpju tandēmu, Ziemassvētku vecīša darbnīcu, IGLOO ar dažādām dekorācijām un dažādas citas ziemas izklaides.

Īpašu popularitāti bauda arī unikālais Ledus bārs, kurā visas mēbeles un trauki ir veidoti no tīra ledus.

Bērniem kompleksa teritorijā ir atvērta Elfu Skola, kurā bērniem parādīs, kā Ziemassvētku vecīša dzimtenē tiek darināti Jaungada apsveikumi un dāvanas.

Šajā atpūtas kompleksā patstāvīgi tiek uzturēta komforta temperatūra – 3° un tur pilnīgi nav vēja. Jūsu pierastais ziemas apģērbs būs pilnīgi piemērots Ziemas Pasaules apmeklējumam - šim pasākumam nav nepieciešams nekāds speciāls ekipējums.

Ceļojums uz Lapzemi pie Ziemassvētku vecīša
20.09.2015
Realizējiet dzīvē bērnības sapņus par īstiem Ziemassvētkiem un uzdāviniet saviem mīļajiem īstu ziemas pasaku Lapzemē. Būsiet rokas stiepiena attālumā no Ziemeļu polārā loka, apmeklējiet leģendārā Santa Klausa māju. Šo zemes nostūri var salīdzināt ar patiesu paradīzi ziemeļbriežiem. Atbraucot uz šejieni, jūs iemācīsieties vadīt ziemeļbriežu pajūgu, apgūstot šī eksotiskā transporta veida īso kursu un saņemot “ziemeļbriežu tiesības”, jūs dosieties pa Santa Klausa pēdām.

Ziema Lapzemē – tie nav tikai Ziemassvētki. Vēl tā ir pārsteidzošā, brīnišķīgā ziemeļu daba. Lapzemē arī baro ar visgaršīgāko sāmu ēdienu. Cauru gadu šeit darbojas daudzi nacionālie parki un rezervāti. Vasaras periodā uz šejieni brauc dabas un aktīvās atpūtas mīļotāji, lai piedalītos braucienos ar plostiem pa meža upēm, ietu pārgājienos un makšķerētu daudzajās, ar zivīm bagātajās upēs un ezeros. Ziemas laikā šeit populāros kalnu kūrortos brauc pa sniegiem klātajiem pakalniem ar ragavām un pajūgiem vai vienkārši paliek vienatnē ar dabu tālu prom no pasaules burzmas.

Ceļojums uz Lapzemi un tas ievērojamās vietas.
14.09.2015
Ceļojums uz Lapzemi un tas ievērojamās vietas. Lapzemes ziemeļu reģionu dala četras valstis: konkrēti, Somija, Norvēģija, Zviedrija un Krievija. Lapzemes province (Lappi), atrodas Somijā un ir kultūras reģions, kuru senos laikos apdzīvoja sāmi. Daudzās pasaules valstīs tieši Lapzemi uzskata par Santa Klausa dzimteni.

Kā vislabāk un visātrāk nokļūt Lapzemē?
Somijas pilsētās Enontekio, Ivalo, Kemi, Tornio, Kittila un Rovaniemi ir lidostas, kas pieņem reisus no galvaspilsētas, kā arī no dažām citām Skandināvijas pilsētām. Tur var nokļūt ar vilcienu, aizbraucot līdz Ziemeļu dzelzceļa stacijai Kolari vai visērtāk – līdz Rovaniemi pilsētai, kas atrodas uz polārā loka robežas.
Tiem, kas brauc no Zviedrijas, nākas veikt pārsēšanos Tornio un Kemi pilsētās, un no turienes ceļot tālāk kompānijas Inter Rail un Scanrail autobusos. Tādējādi var nokļūt Lapzemes somu teritorijā.

Klimatiskie apstākļi Lapzemē
Ziemas temperatūra, iestājoties polārajai naktij, var nokrist līdz – 50°C, saule tad neparādās vairākas dienas pēc kārtas. Vasaras temperatūra svārstās no +10°C līdz +20°C, lai gan termometra stabiņš var sasniegt +30°C atzīmi. Jūliju uzskata par pašu siltāko mēnesi.

Transports Lapzemē
Starp apdzīvotajiem punktiem somu Lapzemē ir lieli attālumi, vilcieni brauc tikai Kemijarvi, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Rovaniemi. Ar vilcienu var nokļūt arī Kopari. Tāpēc, ceļojot vienatnē, var paļauties tikai uz retajiem autobusiem. Var ceļot arī ar autostopu, šajā gadījumā jāņem vērā, ka kustības grafiks pa ceļiem, ieskaitot galvenās maģistrāles, ir ļoti, ļoti rets.

Atmiņu suvenīri
Tiem, kas iemīļojuši tradicionālos izstrādājumus piedāvā tradicionālos sāmu kostīmus, cimdus, ar roku darinātus apavus un galvassegas. Somu Lapzemē lielu popularitāti iemantojuši sāmu suvenīri, darinājumi no ziemeļbriežu ādas, ziemeļbriežu ragiem un arktiskā bērza.
Rovaniemi, Vartiokatu ielā 32 atrodas pazīstamā Somijas ādu ražotāja Marttiini bijusī rūpnīca, kur šobrīd apmeklētājiem ir atvērts veikals ar nelielu izstādi. Tas atrodas netālu no “Arktikum” centra.

Lapzemes virtuve
Ļoti lielu popularitāti ir ieguvusi ziemeļbriežu gaļa (rogo), kas ļoti reti sastopama citās Somijas vietās. Poronkäristys – tas ir tradicionālā ziemeļbriežu gaļas ēdiena nosaukums, ko servē ar kartupeļu biezputru un brūkleņu ievārījumu.
Sāmu nacionālie ēdieni (riekko) – sniega irbe (lakka vai hilla) un pasaulē dārgākā oga un visu somu mīļākais deserts – moroška (rubus chamaemorus). Šī oga aug Lapzemes purvos, tā ir bagāta ar С vitamīnu. Nav viegli nopirkt ogu morošku veikalā, tā visbiežāk ir sastopama ievārījuma veidā.

Ievērojamās vietas, izklaides un ekskursijas Lapzemē
Somu Lapzemē atrodas 7 galvenie nacionālie parki: Lemmenjoki, Oulanka, Urho Kekkonen, Riisitunturi, Perjameri, Pallas-Yllastunturi un Pyha-Luosto. Par pašu lielāko nacionālo parku Eiropā uzskata Somijas Nacionālo parku Lemmenjoki (Lemmenjoen kansallispuisto). Tā kopējā platība ir 2850 kvadrātmetri. To dibināja 1956. gadā, un tas atrodas kopienās Inari un Kittila. Tā teritorijā ir taiga, meža tundra un priedes, viršu tīreļi un spokas. Šeit ir sastopamas upes un purvi, un no stāvajiem Lemmenjoki upes krastiem paveras brīnišķīgs skats uz Ravadaskongas ūdenskritumu.

Vēl viens nacionālais parks Riisitunturi (Riisitunturin kansallispuisto), tika dibināts 1982. gadā, atrodas kopienas Posio teritorijā. To rotā kalnainais apvidus un nedaudzie purvi. Riisitunturi sopku virsotnes ir slavenas ar neparastu skaistumu, kā arī ar Korouoma kanjonu, kura garums ir 30 km.

Nacionālā parka Oulanka (Oulangan kansallispuisto) ainavu veido plaši purvi, upju līdzenumi ar priežu mežiem un upju smilšu krācēm. Parks tika dibināts 1956. gadā. Šeit mīt unikāla fauna – aptuveni 30 dzīvnieku veidi, vairāk par 120 putnu veidiem un 7 tūkstoši veidu kukaiņi.

Skabmagovat – tas ir Lapzemes pamattautu kinofestivāls, kas katru gadu notiek polāro nakšu “kaamos” (kā tās sauc šeit Somijā) laikā. Nacionālais Urho Kekkonena (Urho Kekkosen kansallispuisto) parks, kurš tika dibināts 1983. gadā, un nosaukts par godu bijušajam Somijas prezidentam Urho Kekkonenam. Korvatunturi sopka ir nacionālā parka galvenā ievērības cienīgā vieta, kur saskaņā ar leģendu, atrodas somu Salatēva Joulupukki māja, Joulupukki ziemeļbriežu pajūgi.

Nacionālajā parkā Perjameri (Perämeren kansallispuisto) somu Lapzemē, dibinātā 1991. gadā, var nokļūt tikai pa ūdens ceļu ar laivu. Visus apmeklētājus apbur parka ainava. Parks sastāv no vairāk kā 30 salām un rifiem, klātiem ar lieliskām pļavām un kadiķu audzēm.
Nacionālo parku Pallas-Yllastunturi (Pallas-Yllästunturin kansallispuisto) uzskata par trešo pēc lieluma Somijas nacionālo parku. Daudzās sopkas rotā parka ainavu, pati augstākā no tām sasniedz 807 metru augstumu. Lielu daļu parka teritorijas aizņem unikāli pirmatnējie meži un purvi. Nacionālais Pyha-Luosto parks (Pyhä-Luoston kansallispuisto), dibināts 1938. gadā, radies somu vecākā parka Pyhatunturi un Luosto saplūšanas rezultātā. Parkā ir 12 sopku seno kalnu atliekas, kas arī veido apbrīnojamo parka reljefu.

Pazīstamais muzejs ”Arktikum” atrodas Rovaniemi. Šis muzejs vienlaicīgi ir Lapzemes apgabala muzejs un Arktiskais centrs. Muzejs “Arktikum” atrodas upes Ounasjoki krastā.

Somu Lapzeme – tas ir augstākās klases tūrisms
08.09.2015
Somu Lapzeme – tas ir unikāls, ekskluzīvs virziens visiem tūrisma veidiem. Šeit ir radīti visi apstākļi lieliskai atpūtai – brīnišķīgi Lapzemes kūrorti, restorāni ar garšīgāko Lapzemes virtuvi un, protams, ledus un sniega adatas ar pasakainu ziemeļblāzmas skatu. Viss ir pārdomāts aktīvas atpūtas mīļotājiem – vizināšanās ar suņu pajūgiem pa Lapzemes pakalniem, rallijs ziemas autobraukšanas skolā līdztekus pasaules klases sacīkšu braucējiem, kā arī ziemas safari ar sniega motocikliem.

Lapzeme - tik dažāda. Ar ko interesants brauciens uz lapzemi?
07.09.2015
Ar ko interesants ceļojums uz lapzemi? Visas Lapzemes daļas ļoti atšķiras viena no otras. Lapzemes dienvidu un rietumu daļas – tā ir jūra un upes ar bagātīgu augu valsti. Lapzemes vidienē un austrumos – apbrīnojami meži un sopkas. Un Lapzemes ziemeļu daļā, kas pārsnieg koku izplatības galējo robežu, aug tikai panīkuši lapu kociņi un krūmi. Lapzemes sopkas parasti ir ar kailu virsotni, un pa tām ir viegli ceļot. Īpaši interesanti ir ziemas kūrorti (Yllas, Levi, Muonio, Hetta), Jätkänkynttilä tilts (Malkascirtēja sveces tilts ar mūžīgo uguni, pāri upei Kemijoki), “Arktikum” pils (kas paceļās virs krasta kraujas), Ounasvaara sopka (visu gadu darbojošais komplekss), Ļoti interesants ir Lapzemes meža muzejs (muzejs zem atklātas debess), kā arī Peukkela novadpētniecības muzejs, Panua zooloģiskais dārzs, Santa parks u.c.

Lapzeme un Dažādi fakti
30.08.2015
Lapzeme – Ziemeļeiropas kultūras reģiona nosaukums, ko tradicionāli apdzīvo sāmi. Reizēm Lapzemes toponīmu izmanto tādā pašā nozīmē, kā arī Ziemeļu Kalotte.

Lapzeme nav vienots valstisks veidojums. To savā starpā dala četras valstis: Norvēģija, Zviedrija, Somija un Krievija.

Paši sāmi savu zemi sauc par Sampi , ar šo nosaukumu saprot savu tradicionālo apdzīvoto teritoriju.

Šo vārdu izmanto kā somu Lapzemes sinonīmu, tomēr ir starpība starp šiem diviem jēdzieniem, jo, pirmkārt, visa Ziemeļu Kalotteteritorija nav tradicionālā sāmu apdzīvotā teritorija, otrkārt, daļa Sampi atrodas uz dienvidiem no Ziemeļu polārā loka.

Vai zini, kuras ir top desmt Ziemassvētku vietas pasaulē, tā skaita ceļojumi uz lapzemi.
19.10.2014
Barselona, Spānija
Ziemassvētku brīvdienās noteikti jādodas uz Barselonu svinēt Trīs Karaļu Dienu! 4. janvāra vakarā dalībnieki ar kuģi ierodas Santa Eulalia ostā. Parādes laikā būs iespējams redzēt iespaidīgu kamieļu, žirafu, ziloņu un citu krāšņu dalībnieku gājienu cauri pilsētai.
Rovaniemi, Lapzeme, Somija
Rovaniemi bērniem ir iespēja gatavot piparkūkas kopā ar Santa Klausu, iestāties Elfu skolā, kā arī izveidot savu Ziemassvētku vēlmju sarakstu ar tradicionālo spalvu. Tur atrodas arī Ranua zoodārzs, kur mājo mazie polārlāči un aļņi. Sirmakko ziemeļbriežu fermas apmeklētāji var doties safari piedzīvojumos, bet „Arktikum” zinātnes centrā tiek atklāts ziemeļblāzmas noslēpums. Tie, kuri vēlas piedzīvot īsti saltu pieredzi, ir iespēja apmesties Artic Snow Hotel, kas veidots no sniega un ledus, aprīkots ar saunām un karstajiem toveriem. Jūs gaida aizraujošs ceļojums uz Lapzemi!

Ņujorka, ASV
Ziemassvētku karstais punkts ir Rokfelleras centrs Ņujorkā. Tā ledus laukums tika izveidots jau aptuveni pirms 77 gadiem, centra egļu dekorācijām ir aptuveni 80 gadu senas tradīcijas. Pāri ielai, Radio City organizē ikgadējo Ziemassvētku uzvedumu. Uz dienvidrietumiem no Centrālparka, Columbus Circle piedāvā vairāk nekā 100 pārdevēju plašo preču klāstu, to starp apģērbu, dāvanas, saldumus un dzērienus. Centrālā parka teritorijā atrodas divi dīķi, uz kuriem ir iespēja doties izklaidēs ar slidām, kā arī tiek piedāvāts doties zirgu pajūgu braucienā.

Nirnberga, Vācija
Nirnbergas Ziemassvētku tirdziņš katru gadu pulcē vairāk nekā divus miljonus apmeklētāju ar savu roku veidotām tradicionālajām precēm, kas ir stingri noteikts pēc vadības prasībām. Tur netiek pārdota masu produkcija - plastmasas produkti. 200 pārdevēji iepriecinās Jūs ar fantastiskiem noformējumiem, tādiem, kas noteikti var sacensties par labākā stenda dizaina balvu. Pieaugušie var izbaudīt pikantās piparkūkas un karstvīnu, toties bērniem piedāvā doties rotaļāties rotaļlietu muzejā.

Kvebeka, Kanāda
Dabai draudzīgie entuziasti Ziemassvētku laikā pilsētā piedāvā dažādas aktivitātes, kas iepriecinās ikkatru. Kvebekā rīko Čārlza Dikensa vakarus, kuros var piedalīties, uzzināt seno laiku Ziemassvētku tradīcijas, apmeklēt vācu Ziemassvētku tirdziņu. Aktīvas atpūtas cienītājiem, netālais Sentier des Caps de Charlevoix piedāvā ģimenei jautrus pārgājienus un slēpošanu, kamēr ātruma cienītāji var izbaudīt izklaides ar sniega motocikliem.

Reikjavīka, Īslande
Arī šeit var atrast Ziemassvētku tirdziņu, kas aicina iegādāties krāšņas Ziemassvētku dāvanas, rotājumus un dažādus gardumus. Preču piedāvājums mainās ik dienu, jo vairāki amatnieki un mākslinieki izstādē piedalās vien vienu dienu.

Sanmigela de Aljende, Meksika
Ziemassvētki šajā krāsainajā pilsētā ir svēta lieta. Ir iespēja sastapt svētceļojuma dalībniekus, kuri dodas no mājas uz māju, dziedot un lūdzot patvērumu.

Santa Klausa, Indiāna, ASV
Šajā 3.000 iedzīvotāju pilsētā Ziemassvētki ir visa gada garumā. Santa Klausā ik gadu tiek saņemtas tūkstošiem vēstuļu no bērniem, kuri interesējas par Svēto Niku. Grupa brīvprātīgo, kas saukti par Santas Elfiem, kopš 1930. gada atbild uz katru saņemto vēstuli.

Strasbūra, Francija
Strasbūras Ziemassvētku tirdziņš ir pilsētas vizuālā un gastronomiskā paradīze. Apkārtnē iespējams baudīt plūmes un aprikozes dažādās variācijās, kā arī tradicionālos Ziemassvētku cepumus un Elzasas karstvīnu. No Strasbūras filharmonijas gospeļiem līdz džezam, pilsētas Ziemassvētku programma ir pārpildīta ar koncertiem un dažādiem kultūras pasākumiem.

Valkenburga, Nīderlande
Mazā pilsētiņa ir holandiešu Ziemassvētku centrs. Valkenburgas Samta alā ir izvietots Ziemassvētku tirdziņš un vecīša rezidence, kur apmeklētāji var apskatīt viņa dāvanu istabu un ziemeļbrieža kamanas.

Pirmavots travelnews.lv
Ciemos pie Santa Klausa un ziemassvētki lapzemē.
12.10.2014
Ik gadu Ziemassvētku laikā miljoniem ļaužu namos iegriežas kāds omulīgs sarkanā puskažociņā tērpies vīrs ar kuplu, baltu, garu bārdu. Kādam viņš ir Ziemassvētku vecītis, vēl kādam Santa Klauss, citam Salatētis, Sv. Nikolaus, Niklāvs, Papa Noel. Pie mums viņš ierodas pa skursteni, caur atvērtu vēdlodziņu vai gluži vienkārši pa durvīm.

Esam dzirdējuši, ka šis smaidošais vīrs mīt tālu ziemeļos, bet savos pasaules klejojumos dodas uzticīgā ziemeļbrieža Rūdolfa vilktās kamanās, kas zvaigžņotās naktīs traucas cauri debesīm. Tomēr labāk ir vienu reizi redzēt nekā desmit reizes dzirdēt, tādēļ pakojām savas ceļasomas un devāmies uz tālo Lapzemi ciemos pie Ziemassvētku vecīša, viņa čaklajiem palīgiem rūķiem un, protams, pie Rūdolfa.

Rovaniemi
Lai nokļūtu pie Santa Klausa, vispirms jānokļūst Tallinā, tad ar prāmi jādodas līdz Helsinkiem un tad cauri visai Somijai līdz pašai Lapzemes sirdij Rovaniemi. Tad vecīša mājas ir tikpat kā jau ar roku aizsniedzamas. Pilsētā ir iespējams apmesties kādā no viesnīcām, kempingiem vai jauniešu kopmītnēm. Katrā viesnīcas istabiņā atradīsiet Jauno Derību trīs valodās - somu, zviedru un angļu. Ja esat atbraukuši ziemā, rēķinieties ar lielu daudzumu sniega un polāro nakti, savukārt vasarā - ar baltajām naktīm. Ja paveiksies, tad ziemas periodā varbūt izdosies ieraudzīt polāro brīnumu - ziemeļblāzmu.

Rovaniemi mīt 35 000 iedzīvotāju. Galvenās celtnes ir pilsētas domes ēka, bibliotēka, teātris un baznīca. Ziemā, līdzās mūra baznīcai ieraudzīsiet vēl vienu. Šīs baznīcas sienas, grīdas, logi, jumts, altāris un viss pārējais veidots no tīra ledus. Unikāla būve! Noteikti apmeklējamo vietu sarakstā ir arī Arktikums. Stikla paviljons 174 m augstumā un 30 m platumā, tas ir ierīkots ar daudzām izstāžu zālēm, kurās eksponēta arktisko zemju un tautu vēsture un kultūra bildēs, maketos, izbāzeņos, darbarīkos un sadzīves priekšmetos. Protams, arī Lapzemes un sāmu (lapu) tautas kultūra. Kā jau zinātniska iestāde, Arktikums atrodas Rovaniemi universitātes pārziņā.

Pie Santa Klausa
Ziemassvētku vecītis dzīvo netālu no Rovaniemi Napapīri ciematā. Napapīri atrodas Santa Klausa viensēta ar dažām palīgēkām. Pašā centrā slīdkalniņš, kas iepriecina bērnus, kuri šeit sabraukuši no visas pasaules. Ciematiņš būvēts 20. gs. 30. gados. Nez kur Ziemassvētku vecītis mita pirms tam? Starp citu, Zviedrijas Lapzemē dzīvo kāds somu vecīša radinieks, kuram arī ir pašam savs ciematiņš.

Dodamies apciemot pašu saimnieka. Kā gan var neapsveicināties ar īstu Santa Klausu un nepataustīt viņa bārdu, ja Latvijā varam redzēt vien viņa palīgus ar piesietu bārdu un neīstām ūsām. Vecītis labprāt fotografējas ar katru savu viesi. Ļaudīm viņš gan ir pieejams tikai kopš 1985. gada, taču vecītis ir ļoti vecs. Gadsimtiem ilgi viņu sauca par Svēto Nikolausu, kas tāpat nesa bērniem dāvaniņas, tomēr pats vienmēr palika neredzams. Dāvanas viņš atstāja pie kamīna vai ārdurvīm piekārtajās zeķēs un zābaciņos. Iesākumā tas notika Vācijā, vēlāk arī citās Eiropas zemēs. Turpinot darbību pa visu pasauli, vecītis nokļuva ASV, kur ieguva savu populāro vārdu Santa. Bet somiski Ziemassvētku vecīti sauc par Joulupuki.

Santa Klausam ir pašam savs pasta kantoris, kurā noteikti jāiegriežas. No šejienes jūs varat nosūtīt atklātnītes radiem, draugiem un paziņām ar paša Santas sveicienu. Kaut arī uz pastmarkām ir rakstīts Suomi un Finland, tomēr tās radītas tieši vecītim un citur nav nopērkamas. Turklāt jūsu sūtījums tiks apzīmogots ar speciālu zīmogu. Ja gadījumā jūs šeit esat kādā citā gadalaikā, daudzajos rotaļlietu un suvenīru veikaliņos noskatiet Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem, vecītis piedāvā burvīgu iespēju - glīti tās iesaiņot, un viņš pats nogādās jūsu dāvanu adresātam tieši uz svētkiem.

Cauri Napapīri ciematam vijas kāda kartē atzīmēta, bet dabā neredzama līnija - Ziemeļu polārais loks. Par tās šķērsošanu jūs saņemsiet oficiāli parakstītu un apzīmogotu sertifikātu, kas apstiprinās šo svarīgo notikumu. Zīmogs tiks iespiests arī jūsu pasē, lai robežsargi brīnās.

Atceļā, iesakām iegriezties Santa Parkā. No spožām lampiņu ugunīm izgaismotā ieeja būs redzama jau pa gabalu! No tās garš tunelis ved iekšā tieši kalnā, kur tad arī paslēpies atrakciju un izpriecu komplekss, kas gan vairāk domāts jaunajai paaudzei. Varat izmēģināt dažādus karuseļus, vagoniņos krustu šķērsu izbraukāt Rūķu pilsētu, kājminamā helikopterā vizināties pie pašiem “pasaules” griestiem. Noteikti noskatieties filmu par ziemeļblāzmu un suvenīru veikaliņā nopērciet kādu paliekošu piemiņu no Lapzemes. Laiku pa laikam parkā ierodas pats Ziemassvētku vecītis, un tad gan viņa foto, gan autogrāfu iespējams dabūt par baltu velti. Lieki piebilst, ka Santa Parkā tāpat kā vecīša ciematā cauru gadu skan tikai un vienīgi Ziemassvētku mūzika.

Ranuā zvēru paradīzē
Netālu no Rovaniemi atrodas Ranuā zooparks, kas atgādina mūsu pašu dabas parku Līgatnē. Dzīvnieki dzīvo brīvā dabā lielos aplokos, kuras iežogo drāšu žogi vai betona plāksnes. Apmeklētāju celiņi un platformas izvietotas augstu tieši virs aplokiem. Parkā aplūkojami 200 dzīvnieki (ieskaitot putnus), kas pārstāv 60 dažādas sugas. Šeit mīt lūši, ūpji, polārpūces, polārie vilki, polārlapsas, ziemeļbrieži, aļņi un citi meža dzīvnieki. Šeit dzīvo arī vienīgais baltais lācis Somijā. Krietni pasmējāmies, kad kāds kraukļu pāris sāk sarunu ar mums. Sieva ierunājās smalkā balstiņā, kas atgādina tukšu konservbundžu, bet tēviņš zemā rupjā basā daudzas reizes atkārto: joo, joo, yes, yes!

Ranuā parks izvietots mežā. Nosarmojušie un apsnigušie koki, zem kājām čirkstošais sniegs, skaidrās zilās debesis un zelta mēness bumba pie tām - šo skaistumu nevar aprakstīt, tas jāredz un jāizbauda ikvienam.

Brieži, suņi un sniega motocikli
Ciemojoties Lapzemē, noteikti jāizmēģina kāds no vietējiem transporta līdzekļiem. Ap Rovaniemi ir vairāk nekā 50 ziemeļbriežu fermas un gandrīz katrā jums piedāvās jautru braucienu briežu vilktās kamanās. Daudz vētraināk, nekā ar nosvērto un paslinko ziemeļbriedi, ir braukt suņu pajūgā. Aļaskas haski šķirnes suņi drāžas kā vējš, un pajūga vadītājs tik tikko spēj valdīt kamanas. Arī pasažieriem jāuzmanās, lai straujākā pagriezienā neielidotu kādā sniega kupenā. Smiekli, kūpoša mugura, sārti vaigi un možs noskaņojums šajā izklaidē tiks garantēts.

Ziemeļbriežu un suņu transportu var sastapt vienīgi Lapzemē, bet sniega motocikli pieejami visā Somijā. Daudzas lauku fermas piedāvā īpašas safari programmas. Jums atliek vien uzrādīt kāda motorizēta braucamrīka vadīšanas tiesības un esat laipni lūgti. Mēs izvēlējāmies divu stundu garu safari fermā Varjola Jiveskilas tuvumā. Košā spectērpā ietērpti un pēc īsas instrukcijas dodamies ceļā un drīz vien nokļūstam dzīvā pasakā. Neiedomājami skaisti ziemas skati, mežs, nosarmojušie koki un koku zaros iekārtais krāšņais mēness. Mežs un lauki, ezeru virsmas un krasti tā apsniguši, ka nevar saprast, kas slēpjas zem biezā sniega segas. Pusceļā bieza meža vidū pasaku namiņš ar ugunskuru un sveču gaismā dzeram karsti kūpošu tēju un ēdam lašmaizītes, bet pēc atgriešanās fermā tūdaļ uz ugunskura tiek cepts lasis. Pēc neilga brīža arī tas ir galdā.

Bijām arī Oulu pilsētā, priecājāmies par piedzīvoto Jaungada salūtu kalnā pie Jiveskilas, baudījām ziemas priekus slaloma trasē Lājavori, taču mūsu brauciena galvenais mērķis tomēr bija tikšanās ar Santa Klausu. Var jau teikt un daudziem tas arī ir tikai izdomāts pasaku tēls, tomēr vecītim ir bijis arī reāls prototips - Miras bīskaps Sv. Nikolajs, kuru pazina kā trūcīgo ļaužu, īpaši bērnu, aizstāvi un apdāvinātāju. Tā viņš cilvēkiem stāstīja par vislielāko dāvanu - Jēzu Kristu. Kaut arī šodien viss, kas saistīts ar Ziemassvētkiem ir bezgala komercializēts, tomēr arī mums ir iespēja caur šo omulīgo pasaku vīru un tā reālo prototipu saviem bērniem atklāt Dieva bezgalīgo mīlestību. Piedāvājam nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē!

Raksts pirmoreiz publicēts žurnālā “Tikšanās” 2004. gada februārī. © Ervīns Jākobsons
Ziemassvētku vecīša rezidence Santa Village Lapzemē un jaunais gads lapzemē.
05.10.2014
Ziemassvētku vecīša rezidence Santa Village atrodas uz polārā loka Lapzemē. Ikviens bērnībā ir vēlējies apsēsties Ziemassvētku vecītim klēpī un uzzināt – vai viņa bārda ir īsta, kāpēc vecīša deguns ir sarkans, ar ko Ziemassvētku vecītis pārvietojas, kas ir viņa palīgi, kā maisā rodas tik daudz saldumu, kādas dāvanas šogad var gaidīt zem eglītes un daudz citu interesējošu lietu. Ticējums vēsta, ka – ja iečukstēsiet Ziemassvētku vecītim ausī savu vēlēšanos, tad tā noteikti piepildīsies! Polārajā lokā atrodas arī Ziemassvētku vecīša pasta nodaļa, no kuras var nosūtīt pastkartīti ar sveicieniem no Santa Village ar Ziemassvētku vecīša marku un autogrāfu. Kā arī tiek piedāvāts pavizināties briežu pajūgā vai suņu kamanās.

Saskaņā ar Santa Village iedzīvotāju nostāstu, aptuveni pirms simts gadiem kāds sācis izplatīt runas par netālu esošu kalnu ar nosaukumu „Auss” (Korvatunturi), kurā mājo neparastas iemītnieki – Ziemassvētku vecītis, viņa sieva, elfi un Ziemassvētku brieži. Nevēloties, lai visa pasaule uzzina par viņa mājvietu, Ziemassvētku vecītis pārvācās tuvāk cilvēkiem, kur tagad katram ir iespēja ar viņu satikties un iepazīties, iečukstēt ausī savu slēptāko vēlēšanos, nofotografēties un doties pastaigā pa ciematiņu, kur tiek piedāvātas daudz un dažādas izklaides iespējas. Piedāvājam Jums nosvinēt Jaunais Gads Lapzemē!

10 iemesli, lai apmeklētu Lapzemi.
27.09.2014
Vai kādreiz esiet domājuši kāpēc Ziemassvētku vecītis par savu dzīvesvietu ir izvēlējies tieši Lapzemes reģionu Arktikā? Ceļojums uz Lapzemi, lai apmeklētu Ziemassvētku vecīti un redzētu viņa ziemeļbriežus, ir gan bērniem, gan arī pieaugušajiem. Kad Ziemassvētki jau pagājuši, šis Arktikas reģions Skandināvijas pussalā piedāvā ziemīgi eiropisku atpūtu.

Turpinājumā 10 iemesli, kāpēc doties uz Lapzemi (izņemot Ziemassvētku vecīti).

1. Zelts
Lapzemes upju ielejās ir atrodams zelts. Zelts pirmo reizi Lapzemē tika atrasts 1868. gadā. Joprojām daži laimīgie vai arī tie, kuri izmanto speciālās ierīces, spēj atrast zeltu. Kad upēs sāk kust ledus, tūristi un vietējie iedzīvotāji, cerot uz veiksmi, meklē zeltu. 251 gramu smags zelta tīrradnis tika atrasts Miessijoki upē un tas šobrīd atrodas Tankavaara Zelta ciematiņa muzejā.

2. Gardais Lapzemes ēdiens
Ziemeļbriežu faniem tālāk ieteicams nelasīt... Jo ziemeļbriežu gaļa ir ļoti iecienīt vietējo iedzīvotāju vidū. Ziemeļbriežu gaļa ir bez taukiem un tā ir ļoti veselīga.

3. Gleznainie ezeri, kas bagāti ar zivīm
Lapzeme ir mājvieta simtiem skaistu ezeru. Lielākais no ezeriem Lapzemē ir Inari ezers, kas atrodas tālu ziemeļos un aizņem vairāk nekā 1.000 kvadrātkilometru lielu platību. Tūristiem tiek piedāvāts doties safari zemledus makšķerēšanā, kas iekļauj arī nogādāšanu līdz ezeram ar sniega motociklu. Zemledus makšķerēšana Lapzemē iespējama no oktobra līdz maijam.

4. Savvaļa
Lapzemē dzīvo gan vilki, gan arī brūnie lāči. Vietējiem iedzīvotājiem ir izdotas speciālas atļaujas, ar kurām viņi ir tiesīgi medīt noteiktu skaitu šo dzīvnieku. Par laimi, Lapzemē ir 180.000 iedzīvotāju un 200.000 ziemeļbriežu... Haskiji un baltie Samojedi Lapzemē ir ieviesti no Sibīrijas, kā darba suņi vilkšanai. Šobrīd Lapzemē šie suņi tiek izmantoti kā pajūgi tūristu izvizināšanai.

5. Ziemas sporta aktivitātes
Iespējas, kas tiek piedāvātas Lapzemes kūrortos, pilnīgi noteikti neatradīsiet Sanktmoricas vai kādā citā greznā kūrortā. Lapzemē ir gan kalnu, gan distanču, gan frīstaila slēpošanas un snovborda trases, kā arī piedāvājumā ir pastaiga ar sniega kurpēm pa sniegotajām takām un ieelpot svaigo Arktikas gaisu.

6. Ziemeļblāzma
Tā kā Lapzeme atrodas pie Polārā loka, tā ir ideāla vieta, lai vērotu brīnišķīgos ziemeļblāzmas skatus. Saskaņā ar kādu senu leģendu, arktiskā lapsa, kura kustinot asti sūta mirdzošas gaismas debesīs, rada ziemeļblāzmu.

7. Sāmu kultūra
Eiropā vairs nav atlikušas daudz vietas, kur dzīvo pamatiedzīvotāju kopienas. Sāmi Lapzemē dzīvo Sapmi reģionā, tālu ziemeļos pie Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas robežām. Sāmi ir vienīgā pamatiedzīvotāju kopiena, kas dzīvo tik tālu ziemeļos. Lapzemē dzīvo mazliet mazāk par 10.000 sāmu. Ceļotāji var doties uz Arktikum muzeju un zinātnes centru Rovaniemi un iepazīties ar sāmu kultūru un valodu.

8. Māksla un arhitektūra
Lapzeme – tie nav tikai ezeri, meži un savvaļas dzīve. Rovaniemi, Lapzemes "galvaspilsēta", ir reģiona galvenais galamērķis, pilsēta ir apdzīvots centrs ar modernām gan funkcionālām, gan fascinējošām ēkām. Deviņdesmit procenti vecpilsētas tika sagrauta otrā pasaules kara laikā, bet tika atjaunota pateicoties slavenajam somu arhitektam Alvar Aalto.

9. Meži
Bērzu audzēm, priežu un egļu mežiem ir liela nozīme vietējā ekonomikā. Tiek ieteiktas pastaigas pa nacionālajiem parkiem. Lapzemes mežu bagātību ceļotājiem piedāvā iepazīt skaistajā koka Pilke zinātnes centrā Rovaniemi.

10. Īstas saunas
Somiem ir sens teiciens: "Ja saunā ir auksti, tātad tā ir zviedru sauna." Saunām ir ļoti liela nozīmē vietējo iedzīvotāju dzīvesveidā. Īsta somu sauna ir karsta un tā ir baudāma stundām ilgi. Vietējie saunās rīko tikšanās, atpūšas un pat dažas sievietes ir dzemdējušas saunā… Ierasta lieta ir nopērt vienam otru ar bērzu slotām. Lapzemē ir gan elektriskās, gan akmens, gan dūmu un pat ledus saunas, kuras atrodamas Arctic Snow Hotel Rovaniemi. Piedāvājam Jums nosvinēt Jaunais Gads Lapzemē!

Pirmavots travelnews.lv
Ceļojums uz Lapzemi pie Salaveča.
20.09.2014
Pārvērtiet īstenībā savus bērnības sapņus par ideālajiem Ziemassvētkiem un uzdāviniet saviem mīļajiem сeļojumu uz Lapzemi pie Salaveča. Esat rokas stiepiena attālumā no Ziemeļu polārā loka un apmeklējiet leģendāro Santa Klausa mājas. Šo zemes stūrīti var ar pārliecību, bez jebkādiem pārspīlējumiem, saukt par īstu Ziemeļbriežu paradīzi. Ierodoties šeit, ikvienam, ir iespēja iemācīties braukt ar Ziemeļbriežu kamanām, izejot īsu apmācības kursu par braukšanu ar šo eksotisko transporta veidu. Saņemot "briežu tiesības" droši var doties Ziemassvētku vecīša pēdās.

Tomēr, Lapzeme - tā nav tikai Ziemassvētku svinības, tā ir arī senatnīga ziemeļu daba, kas baro ar gardiem sāmu ēdieniem un arī pārsteidz ar savu krāņumu. Lapzemē visu gadu darbojas dažādi nacionālie parki. Vasarā uz šejieni dodas dabas un aktīvās atpūtas mīļotāji, lai piedalītos laivu braucienos pa mežu upēm, pārgājienos un zvejā - daudzās upēs un ezeros, kas ir bagāti ar zivīm. Ziemā šeit ir populāras kamanu un ragavu braukšana. Kā arī ziemas periodā Lapzeme ir vieta, kur var palikt vienatnē ar dabu, tālumā no pilsētas.Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē!

Lapzemē atklās jaunu kūrorta kompleksu.
13.09.2014
Salla ciemā Lapzemē (Somijā) notiks jaunā kūrorta kompleksa Pan Village Oulanka atklāšana. Tas pieder dāņu uzņēmumam, kas specializējies uz ekotūrismu, un sastāv no greznām koka villām, kas iekārtotas un darinātas videi draudzīgā veidā.

Papildus tam, ka villās ceļotāji varēs izbaudīt augstvērtīgus atpūtas piedāvājumus, kā arī apmeklēt netālu esošo aļņu dabas parku un novērtēt Onkamo nacionālā parka skaistumu.

Kūrorta apmeklētājus kalnu slēpošanas ciematiņā gaida plašs pakalpojumu klāsts. Tur iespējams nodarboties ar daudziem ziemas sporta veidiem. Vasarā tur var doties safari un kalnu upju braucienos.

Pan Village atrodas stundas brauciena attālumā no Kūsamo un divu stundu brauciena attālumā no Rovaniemi.

Ceļojums uz Lapzemi uz kalnu slēpošanas kūrortu.
05.09.2014
Lapzemes kalnu slēpošanas kūrorti jau gatavi jaunajai sezonai

Somijā, aiz polārā loka jau ir sagaidīts pirmais sniegs. Lapzemes kalnu slēpošanas kūrorti ir iecerējuši iedarbināt kalnu pacēlājus oficiāli tikai novembra otrajā pusē.

Labākais Lapzemes kalnu slēpošanas kūrorts - Ounasvaara atrodas 10 kilometrus no Rovaniemi pilsētas. Šis kūrorts tiek uzskatīts par labāko ziemas sporta veidu centru Somijā. Jāatzīmē, ka ziemas sezonas sāksies neatkarīgi no laika apstākļiem, jo mākslīgā sniega trases tiks atvērtas jau 24.oktobrī.

Tāpat iecienītāko Somijas ziemeļu slēpošanas kūrortu vidū ir Ylläs, Levi, Ruka un Salla.

Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē vai Jaunais Gads Lapzemē!

Pirmavots travelnews.lv
Piedāvājam nosvinēt Ziemassvētki un Jaunais Gads Lapzemē!
29.08.2014
Laipni lūdzam uz Santa Park un piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki un Jaunais Gads Lapzemē!
Vai zini, kuras ir top Ziemassvētku vietas pasaulē? Ziemassvētki un Jaunais Gads Lapzemē
13.12.2013
Barselona, Spānija
Tiem, kuri var Ziemassvētku brīvdienas paildzināt līdz 5. janvārim, kad tiek svinēta Trīs Karaļu Diena, jādodas uz Barselonu. 4. janvāra vakarā dalībnieki ar kuģi ierodas Santa Eulalia ostā. Parāde cauri pilsētai ir iespaidīgs kamieļu, žirafu, ziloņu un citu krāšņu dalībnieku gājiens.

Rovaniemi, Lapzeme, Somija
Rovaniemi bērniem ir iespēja gatavot piparkūkas kopā ar Santa Klausu, iestāties Elfu skolā un izveidot Ziemassvētku vēlmju sarakstu ar tradicionālo spalvu. Tur atrodas arī Ranua zoodārzs, kas ir mājvieta mazajiem polārlāčiem un aļņiem. Sirmakko ziemeļbriežu fermas apmeklētāji var doties safari, bet Arktikum zinātnes centrā tiek atklāts ziemeļblāzmas noslēpums. Tie, kuri vēlas piedzīvot īsti saltu pieredzi, var apmesties Artic Snow Hotel, kas veidots no sniega un ledus, aprīkots ar saunām un karstajiem toveriem. Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē vai Jaunais Gads Lapzemē!

Ņujorka, ASV
Rokfelleras centrs ir Ņujorkas Ziemassvētku karstais punkts. Tā ledus laukums tika izveidots aptuveni pirms 77 gadiem, centra egļu dekorācijām ir aptuveni 80 gadu senas tradīcijas. Pāri ielai, Radio City organizē ikgadējo Ziemassvētku uzvedumu. Uz dienvidrietumiem no Centrālparka, Columbus Circle koncentrējas vairāk nekā 100 pārdevēji, kuri aicina iegādāties apģērbu, dāvanas, saldumus un dzērienus. Centrālparka teritorijā atrodas divi dīķi, kas ir iecienīti slidotāju vidū, tur arī iespējams doties zirgu pajūgu braucienā.

Nirnberga, Vācija
Nirnbergas Ziemassvētku tirdziņš katru gadu pulcē vairāk nekā divus miljonus apmeklētāju. Tirdziņa vadība ir stingri noteikusi, ka tajā var pārdot tikai tradicionālas ar rokām veidotas preces. Tur netiek pārdota masu produkcija - plastmasas produkti. 200 pārdevēji parūpējušies par fantastiskiem noformējumiem, tādiem, kas noteikti var sacensties par labākā stenda dizaina balvu. Pieaugušie var izbaudīt pikantās piparkūkas un karstvīnu, toties bērni var rotaļāties rotaļlietu muzejā.

Kvebeka, Kanāda
Dabai draudzīgie entuziasti Ziemassvētku laikā pilsētā piedāvā dažādas aktivitātes katra gaumei. Kvebekā var piedalīties Čārlza Dikensa vakaros, uzzināt seno laiku Ziemassvētku tradīcijas, apmeklēt vācu Ziemassvētku tirdziņu. Aktīvas atpūtas cienītājiem, netālais Sentier des Caps de Charlevoix piedāvā ģimenei draudzīgus pārgājienus un slēpošanu, kamēr ātrummīļi var traukties ar sniega motocikliem.

Reikjavīka, Īslande
Arī tur var atrast Ziemassvētku tirdziņu, kas aicināt aicina iegādāties krāsainas Ziemassvētku dāvanas, rotājumus un gardumus. Preču piedāvājums mainās ik dienu, jo vairāki amatnieki un mākslinieki izstādē piedalās vien vienu dienu.

Sanmigela de Aljende, Meksika
Ziemassvētki šajā krāsainajā pilsētā ir svēta lieta. Ir iespēja sastapt svētceļojuma dalībniekus, kurus dodas no mājas uz māju, dziedot un lūdzot patvērumu.

Santa Klausa, Indiāna, ASV
Šajā 3.000 iedzīvotāju pilsētā Ziemassvētki ir visu gadu. Santa Klausā katru gadu tiek saņemtas tūkstošiem vēstuļu no bērniem, kuri interesējas par Svēto Niku. Grupa brīvprātīgo, kas saukti par Santas Elfiem, kopš 1930. gada atbild uz katru saņemto vēstuli.

Strasbūra, Francija
Strasbūras Ziemassvētku tirdziņš ir pilsētas vizuālā un gastronomiskā paradīze. Apkārtnē iespējams baudīt plūmes un aprikozes dažādās variācijās, tradicionālos Ziemassvētku cepumus un Elzasas karstvīnu. No Strasbūras filharmonijas gospeļiem līdz džezam, pilsētas Ziemassvētku programma ir pārpildīta ar koncertiem un dažādiem kultūras notikumiem.

Valkenburga, Nīderlande
Mazā pilsētiņa ir holandiešu Ziemassvētku centrs. Valkenburgas Samta alā ir izvietots Ziemassvētku tirdziņš un vecīša rezidence, kur apmeklētāji var apskatīt viņa dāvanu istabu un ziemeļbrieža kamanas.

Pirmavots travelnews.lv

Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki Lapzemē! Lapzemes burvis – Ziemassvētku vecītis.
07.11.2013
Šķiet ka ziema ir tā pa īstam uzsākusi savu gaitu. Taču nedz lielais sals, nedz aukstums nespēj mazināt pirmssvētku sajūtas, kas ir pārņēmušas ikvienu. Šis ir laiks, kad visvairāk ticam brīnumiem, un viens no tiem ir arī dāsnais un noslēpumainais Ziemassvētku vecītis. Tieši Ziemassvētki ir tas īstais brīdis, kad labajam Ziemassvētku vecītim atklājam vislielākos noslēpumus un sapņus, kurus nedrīkst zināt ne vecāki, ne draugi, ne skolotāji.

Kur meklējami Ziemassvētku vecīša vēsturiskie pavedieni? Kā viņu sauc dažādās valstīs un kur šodien atrodas viņa birojs? Kad Ziemassvētku vecītis parādījās Latvijā? Uz šiem jautājumiem radīsiet atbildes, aplūkojot Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā sagatavoto izstādi „Lapzemes burvis – Ziemassvētku vecītis”.

Lai cik arī tāls būtu viņa ceļš, saposīsim māju, izrotāsim eglīti un izcepsim piparkūkas ar cerību, ka Ziemassvētku vecītis nepaies garām mūsu mājām, dāvādams prieku visiem, kas to gaidījuši!

Piedāvājam Jums nosvinēt Ziemassvētki un Jaunais Gads Lapzemē!

Ziemassvētki un Jaunais Gads lapzemē pie Santa Klausa
31.10.2013
Ik gadu tā ap Ziemassvētkiem miljoniem ļaužu namos iegriežas kāds omulīgs sarkanā puskažociņā tērpies vīrs ar kuplu baltu bārdu. Vieniem viņš ir Ziemassvētku vecītis, citiem Santa Klauss, vēl citiem Salatētis, Sv.Nikolaus, Niklāvs, Papa Noel. Pie mums viņš iekļūst pa skursteni, caur atvērtu vēdlodziņu vai gluži vienkārši pa durvīm.

Esam dzirdējuši, ka šis smaidošais vīrs mīt tālu ziemeļos - Lapzemē, bet savos pasaules klejojumos dodas ziemeļbrieža Rūdolfa vilktās kamanās, kas zvaigžņotās naktīs traucas debesu izplatījumā. Tomēr labāk ir vienu reizi redzēt nekā desmit reizes dzirdēt, tādēļ pakojām savas ceļasomas un devāmies uz tālo Lapzemi ciemos pie Ziemassvētku vecīša, viņa čaklajiem palīgiem rūķiem un, protams, pie Rūdolfa.

Rovaniemi
Lai nokļūtu pie Santa Klausa, vispirms jātiek līdz Tallinai, tad ar prāmi līdz Helsinkiem un tad cauri visai Somijai līdz pašai Lapzemes sirdij Rovaniemi. Un tad vecīša mājas ir tikpat kā ar roku aizsniedzamas. Pilsētā varat apmesties kādā no viesnīcām, kempingiem vai jauniešu kopmītnēm. Katrā viesnīcas istabiņā atradīsiet Jauno Derību trīs valodās - somu, zviedru un angļu. Ja esat atbraukuši ziemā, rēķinieties ar lielu daudzumu sniega un polāro nakti, savukārt vasarā - ar baltajām naktīm. Ja paveiksies, tad ziemas periodā varbūt izdosies ieraudzīt polāro brīnumu - ziemeļblāzmu.

Rovaniemi mīt 35 tukst. iedzīvotāju. Galvenās celtnes ir pilsētas domes ēka, bibliotēka, teātris un baznīca. Ziemā, līdzās mūra baznīcai ieraudzīsiet vēl vienu. Šīs baznīcas sienas, grīdas, logi, jumts, altāris un viss pārējais veidots no tīra ledus. Unikāla būve! Noteikti apmeklējiet arī Arktikumu. Tas ir 174 m garš un 30 m plats stikla paviljons ar daudzām izstāžu zālēm, kurās eksponēta arktisko zemju un tautu vēsture un kultūra bildēs, maketos, izbāzeņos, darbarīkos un sadzīves priekšmetos. Protams, arī Lapzemes un sāmu (lapu) tautas kultūra. Kā jau zinātniska iestāde, Arktikums atrodas Rovaniemi universitātes pārziņā.

Pie Santa Klausa
Ziemassvētku vecītis dzīvo netālu no Rovaniemi Napapīri ciematā. Būtībā tā ir tāda kā Santa Klausa viensēta ar dažām palīgēkām. Pašā centrā slīdkalniņš, kas ļoti iepriecina bērnus, kuri šeit sabraukuši no visas pasaules. Ciematiņš būvēts 20. gs. 30. gados. Nez kur Ziemassvētku vecītis mita pirms tam? Starp citu, Zviedrijas Lapzemē dzīvo kāds somu vecīša radinieks, kuram arī ir pašam savs ciematiņš.

Dodamies vizītē pie saimnieka. Kā gan var nepasveicināt īstu Santa Klausu un nepataustīt viņa bārdu, ja Latvijā varam redzēt vien viņa palīgus ar piesietu bārdu un līmētām ūsām. Vecītis labprāt fotografējas ar katru savu viesi. Ļaudīm viņš gan ir pieejams tikai kopš 1985. gada, bet vispār vecītis ir ļoti vecs. Gadsimtiem ilgi viņu sauca par Svēto Nikolausu, kas tāpat nesa bērniem dāvaniņas, tomēr pats vienmēr palika neredzams. Dāvanas viņš atstāja pie kamīna vai ārdurvīm piekārtajās zeķēs un zābaciņos. Iesākumā tas notika Vācijā, vēlāk arī citās Eiropas zemēs. Paplašinot darbības lauku, vecītis nokļuva ASV, kur ieguva savu populāro vārdu Santa. Bet somiski Ziemassvētku vecīti sauc par Joulupuki.

Santa Klausam ir pašam savs pasta kantoris Lapzemē, kurā noteikti jāiegriežas. No šejienes jūs varat nosūtīt atklātnītes radiem, draugiem un paziņām ar paša Santas sveicienu. Kaut arī uz pastmarkām ir rakstīts Suomi un Finland, tomēr tās radītas tieši vecītim un citur nav nopērkamas. Turklāt jūsu sūtījums tiks apzīmogots ar speciālu zīmogu. Ja gadījumā jūs šeit esat kādā citā gadalaikā, daudzajos rotaļlietu un suvenīru veikaliņos noskatiet Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem, glīti tās iesaiņot, un vecītis jūsu dāvanu nogādās adresātam tieši uz svētkiem.

Cauri Napapīri ciematam vijas kāda kartē atzīmēta, bet dabā neredzama līnija - Ziemeļu polārais loks. Par šīs līnijas šķērsošanu jūs saņemsiet oficiāli parakstītu un apzīmogotu sertifikātu, kas apstiprinās šo svarīgo faktu. Zīmogs tiks iespiests arī jūsu pasē. Pavisam nopietni! Lai robežsargi brīnās.

Atceļā (bet varbūt arī turpceļā) varat iegriezties Santa Parkā. Jau pa gabalu redzama iespaidīga, spožām lampiņu ugunīm izgaismota ieeja, no kuras garš tunelis ved iekšā kalnā, kur tad arī paslēpies atrakciju un izpriecu komplekss, kas gan vairāk domāts jaunajai paaudzei. Varat izmēģināt dažādus karuseļus, vagoniņos krustu šķērsu izbraukāt Rūķu pilsētu, kājminamā helikopterā vizināties pie pašiem “pasaules” griestiem. Noteikti noskatieties filmu par ziemeļblāzmu un suvenīru veikaliņā nopērciet kādu piemiņu no Lapzemes. Laiku pa laikam parkā ierodas pats Ziemassvētku vecītis, un tad gan viņa foto, gan autogrāfu var dabūt par baltu velti. Lieki piebilst, ka Santa Parkā tāpat kā vecīša ciematā cauru gadu skan tikai un vienīgi Ziemassvētku mūzika.

Ranuā zvēru paradīzē
Netālu no Rovaniemi atrodas Ranuā zooparks, kas atgādina dabas parku Līgatnē. Dzīvnieki dzīvo brīvā dabā lielos aplokos, kuras iežogo drāšu žogi vai betona plāksnes. Apmeklētāju celiņi un platformas izvietotas augstu virs aplokiem. Parkā aplūkojami 200 dzīvnieki (ieskaitot putnus), kas pārstāv 60 dažādas sugas. Šeit mīt lūši, ūpji, polārpūces, ziemeļbrieži, polārlapsas, polārie vilki, aļņi un citi dzīvnieki. Šeit dzīvo arī vienīgais baltais lācis Somijā. Krietni izsmejamies, kad kāds kraukļu pāris sāk sarunu ar mums. Sieva ierunājas smalkā balstiņā, kas atgādina tukšu konservbundžu, bet papucis zemā rupjā basā daudzas reizes atkārto: joo, joo, yes, yes!

Ranuā parks izvietots mežā. Nosarmojušie un apsnigušie koki, zem kājām čirkstošais sniegs, skaidrās zilās debesis un zelta mēness bumba pie tām - šo skaistumu nevar aprakstīt, tas jāredz katram pašam.

Brieži, suņi un sniega motocikli
Ciemojoties Lapzemē, noteikti jāizmēģina kāds no vietējiem transporta līdzekļiem. Ap Rovaniemi ir vairāk nekā 50 ziemeļbriežu fermas un gandrīz katrā jums piedāvās braucienu briežu vilktās kamanās. Daudz vētraināk, nekā ar nosvērto un paslinko ziemeļbriedi, ir braukt suņu pajūgā. Aļaskas haski šķirnes suņi drāžas kā vējš, un pajūga vadītājs tik tikko spēj valdīt kamanas. Arī pasažieriem jāuzmanās, lai straujākā pagriezienā neielidotu sniega kupenā. Katrā ziņā, kūpoša mugura, sārti vaigi un možs noskaņojums garantēts.

Ziemeļbriežu un suņu transportu var sastapt vienīgi Lapzemē, bet sniega motocikli pieejami visā Somijā. Daudzas lauku fermas piedāvā īpašas safari programmas. Jums atliek vien uzrādīt kāda motorizēta braucamrīka vadīšanas tiesības un laipni lūgti. Mēs izvēlējāmies divu stundu garu safari fermā Varjola Jiveskilas tuvumā. Košā spectērpā ietērpti, pēc īsas instrukcijas dodamies ceļā un nokļūstam dzīvā pasakā. Ārkārtīgi skaisti ziemas skati, mežs, nosarmojušie koki un koku zaros iekārtais košais mēness. Mežs un lauki, ezeru virsmas un krasti tā apsniguši, ka nevar saprast, kas slēpjas zem biezā sniega kažoka. Pusceļā bieza meža vidū namiņš ar ugunskuru. Sveču gaismā dzeram kūpošu tēju un ēdam lašmaizītes, bet pēc atgriešanās fermā tūdaļ uz ugunskura tiek cepts lasis. Pēc neilga brīža arī tas ir galdā.

Bijām arī Oulu pilsētā, priecājāmies par Jaungada salūtu kalnā pie Jiveskilas, baudījām ziemas priekus slaloma trasē Lājavori, taču mūsu brauciena pamatmērķis tomēr bija tikšanās ar Santa Klausu. Var jau teikt, ka tas ir tikai izdomāts pasaku tēls, tomēr vecītim ir bijis arī reāls prototips - Miras bīskaps Sv. Nikolajs, kuru pazina kā trūcīgo ļaužu, īpaši bērnu, aizstāvi un apdāvinātāju. Tā viņš cilvēkiem stāstīja par vislielāko dāvanu - Jēzu Kristu. Kaut arī šodien viss, kas saistīts ar Ziemassvētkiem ir bezgala komercializēts, tomēr arī mums ir iespēja caur šo omulīgo pasaku vīru un tā reālo prototipu saviem bērniem atklāt Dieva bezgalīgo mīlestību.

Raksts pirmoreiz publicēts žurnālā “Tikšanās” 2004. gada februārī.
© Ervīns Jākobsons

Ceļojums uz lapzemi un Ziemassvētku vecīša rezidenci Santa Village
28.09.2013
Ziemassvētku vecīša rezidence Santa Village atrodas uz polārā loka Lapzemē. Kurš no mums bērnībā nav sapņojis ceļot uz Lapzemi un apsēsties Ziemassvētku vecītim klēpī un uzzināt – vai viņa bārda ir no vates, kāpēc tā deguns ir sarkans, ar ko Ziemassvētku vecītis ceļo, vai viņam ir palīgi, no kurienes maisā rodas tik daudz saldumu, kādas dāvanas var gaidīt zem eglītes un daudz citu interesantu lietu. Ir ticējums, ka – ja iečukstēsiet Ziemassvētku vecītim ausī savu vēlēšanos, tad tā noteikti piepildīsies! Šeit, polārajā lokā atrodas arī Ziemassvētku vecīša pasta nodaļa, no kuras varat nosūtīt atklātnīti ar Ziemassvētku vecīša marku un autogrāfu. Vēl Jums tiek dota iespēja pavizināties briežu pajūgā vai suņu kamanās.

Saskaņā ar šejieniešu nostāstu, aptuveni pirms simts gadiem kāds cilvēks sāka izplatīt runas par netālu esošu kalnu ar nosaukumu „Auss” (Korvatunturi), kurā mājo neparastas iemītnieki – Ziemassvētku vecītis, viņa sieva, elfi un Ziemassvētku brieži. Nevēloties, lai visa pasaule uzzina par viņa mājvietu, Ziemassvētku vecītis pārvācās tuvāk cilvēkiem, kur tagad katram ir iespēja ar viņu satikties, iečukstēt ausī slēptāko vēlēšanos, nofotografēties un pastaigāt pa ciematiņu, kur izvietotas daudz un dažādas izklaides iespējas.

Kas jūs gaida Santa Klausa rezidencē un Lapzemē? Ceļojums uz lapzemi
27.09.2013
Ceļojuma laika uz Lapzemi Jūs sagaida tikšanās ar galveno burvi – Santa Klausu viņa rezidencē. Jums būs iespēja nobildēties ar Santa Klausu, nosūtīt pastkarti no viņa pasta. Tieši no šī pasta biroja, no kura maziem bērniem katru gadu tiek izsūtītas simtiem vēstules! Jūs šķērsosiet Ziemeļu polāro loku Lapzemē un saņemsiet apliecinošu sertifikātu par šo notikumu. Blakus ar Santa Klausa rezidenci lielākajā Jaungada suvenīru centrā Jums būs iespēja iegādāties patīkamas un interesantas dāvanas saviem tuviniekiem un draugiem.

Ceļojums uz Lapzemi - Salaveča dzimteni.
20.09.2013
Šogad Ziemassvētku sezonas laikā Somijas Lapzemē tūristus nogādās rekordliels skaits čārterreisu, raksta Somijas avīze Helsingin Sanomat. Paši somi vienmēr atgādina, ka tieši Lapzemes pilsētiņa Rovaniemi ir Salaveča dzīvesvieta.

Lapzemē ar gandrīz 350 čārterreisiem ieradīsies aptuveni 60 tūkstoši ārvalstu tūristu, lielākoties no Lielbritānijas. Precīzs tūristu skaits būs zināms tikai pēc Ziemassvētkiem. Pagājušajā gadā Ziemassvētku tūristu bija apmēram 45 tūkstoši. Rovaniemi lidostā vien ieradīsies gandrīz 200 reisi ar aptuveni 37 tūkstošiem tūristu. Vairāk nekā 100 Ziemassvētku reisu ieradīsies Kitiles pilsētā, bet uz Enontekiē un Ivalo paredzēti pa 20 reisiem. Lielākā daļa apmeklētāju pavadīs Lapzemē tikai vienu dienu. Pagājušās nedēļas nogale bija visdzīvākās Ziemassvētku tūrisma dienas. Sestdien un svētdien Rovaniemi lidostā nolaidās 40 čārterlidmašīnas. Ziemassvētku tūrisms nebeidzas 25.decembrī; tūristu grupas no Grieķijas un Krievijas ieradīsies Somijā, lai svinētu pareizticīgo Ziemassvētkus, un Rovaniemi lidostas menedžeris Osi Kompa saka, ka zināma interese esot vērojama arī Ukrainā. Franču tūristi sāk savas ziemas brīvdienas Lapzemē ap Jaungadu un turpinās ierasties visu pavasari. Jaunie regulārie iknedēļas reisi starp Parīzi un Rovaniemi atvedīs uz Lapzemi aizvien vairāk franču tūristu, raksta Helsingin Sanomat.

Pirmavots tvnet.lv

Ziemassvētku vecīša adrese Lapzemē. Сeļojums uz Lapzemi
13.09.2013
Latvijas pasts gada nogalē bieži saņem vēstules, uz kurām adreses vietā ir tikai norāde Ziemassvētku vecītim, tāpēc uzņēmums publisko Ziemassvētku vecīša adresi Lapzemē, Somijā.

Uzņēmuma mārketinga direktors informēja, ka ikviens, kurš vēlas nosūtīt vēstuli vai pastkartīti Ziemassvētku vecītim, var to sūtīt uz adresi: Santa Claus Greeting Center Lapinkavijantie 1 96100 Rovaniemi Finland Ziemassvētku vecītim adresētās vēstules un kartītes būtu vēlams rakstīt ārvalstīs saprotamā valodā, piemēram, angļu valodā, norādīja Bebrišs. Latvijas pastā samērā bieži tiek saņemtas vēstules, uz kurām adreses vietā ir uzrakstīts tikai Ziemassvētku vecītim, taču konkrēta adrese nav norādīta. Šādos gadījumos Latvijas pasts vēstuli nosūta atpakaļ sūtītājam, taču, ja nav norādīta pat sūtītāja adrese, vēstule tiek nodota glabāšanā Latvijas pastā, stāstīja Bebrišs. Vienkāršas vēstules, kuras svars nepārsniedz 20 gramu, nosūtīšana uz Somiju maksā 30 santīmu, pastkartītes - 20 santīmu.

Pirmavots tvnet.lv

Rīdzinieks vienatnē pieveic Lapzemes Arktisko taku.
06.09.2013
Rīdzinieks Vladimirs Žilkins kļuvis par pirmo cilvēku, vismaz Baltijas mērogā, kas viens pats uz slēpēm ziemas laikā apceļojis 600 kilometru garo Lapzemes Arktisko taku, kas ved cauri Norvēģijai, Zviedrijai un Somijai. TVNET tikās ar aktīvo ceļotāju, kurš dalījās savos iespaidos un emocijās.

Vladimirs Žilkins ar ceļošanu intensīvi nodarbojas desmit gadus. Šajā laikā viņš vienatnē vai kopā ar domubiedriem kāpis kalnos Gruzijā un Marokā, laivojis pa Kaukāza un Karēlijas upēm, devies pārgājienos pa tuksnesi Izraēlā un kalniem Krievijā, kā arī Ukrainā. Tāpat viņš ir viens no mājaslapas travelling.lv dibinātājiem. Pēc viņa izpētītās informācijas Arktisko taku vienatnē ziemas laikā vēl neviens nav mēģinājis šķērsot.

"Man galvenais ceļojot ir izaicinājums pieredzēt ko vairāk par parastu pārgājienu," stāsta Žilkins. Viņa nākamais mērķis ir doties uz Norvēģijas ziemeļiem, kas sola vēl bargāku klimatu – aukstumu un lielākas vētras.

"Es vēlos sevi pārbaudīt un virzīties uz priekšu, nevis gaidīt, kamēr kaut kas notiks pats no sevis."

Jau dodoties ceļā uz Ziemeļu polāro loku, laika apstākļi īpaši nelutināja, bija slapjš sniegs, turklāt ceļā salūzis arī slēpotāja aprīkojums. Tomēr par ceļojuma grūtāko posmu viņš sauc ierašanos Norvēģijā, kad, izejot uz ielas, atskārtis – atpakaļceļa vairs nav.

Ceļošana notikusi pārsvarā ar navigācijas iekārtām, karte izmantota ļoti maz. Izvēlētais maršruts nav īpaši populārs, tāpēc prasījis ļoti daudz enerģijas un nervu. Žilkins atzīst, ka atsevišķās vietās viņam prātā ienākusi doma griezties atpakaļ un beigt ceļojumu, taču draugi, tuvinieki un interesenti lasīja viņa interneta dienasgrāmatas un sekoja līdzi ceļojumam, viņu atbalsts katru reizi mudinājis turpināt ceļu.

"Tu izlasi visus novēlējumus, īsziņas, kurās draugi pasaka "malacis", "uz priekšu", un vienkārši nevēlies viņus pievilt."

Naktīs temperatūra reizēm noslīdējusi līdz -40 grādiem, taču, pateicoties siltajam apģērbam, lielais sals bijis pieciešamas. Par grūtākajiem viņš sauc rītus. "Reizēm jau bija tā, ka pamostoties negribējās līst ārā no guļasvietas," atzīst Žilkins.

Ar pārtiku problēmas neesot bijušas – galvenokārt nepieciešamās uzturvielas tika uzņemtas ar putrām, dažādām gaļām, kā arī šokolādi un riekstiem. "Nē, nē, tik ekstrēmi, ka nācās medīt dzīvniekus, nebija," smejas ceļotājs. Jautāts, kādas bijušas pirmās emocijas pēc ceļojuma beigām, viņš atzīst, ka to uztvēris ļoti mierīgi Lai arī pieveikt 600 kilometru, turklāt ziemas apstākļos, nav joka lieta, Žilkins neuzskata, ka tam nepieciešamas kādas pārcilvēciskas spējas vai ārkārtīgi laba fiziskā kondīcija. Šis ceļojums viņam devis lielāku pārliecību par saviem spēkiem un vēlmi doties dažādās ekspedīcijās arvien biežāk. "Tagad jau mani maz kas var pārsteigt. Esmu gatavs visam," nobeigumā teic Vladimirs Žilkins.

Pirmavots tvnet.lv

Vai Jums Interesē ceļojums uz lapzemi? Vairāk informācijas par Lapzemi
30.08.2013
Lapzeme (ziemeļsāmu: Sápmi, somu: Lappi, zviedru: Sameland, norvēģu: Sameland) ir reģions Ziemeļeiropā, Fenoskandijas ziemeļos, Ziemeļu polārā loka tuvumā. Reģions atrodas Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Krievijas (Kolas pussalas) teritorijās. Ziemeļos to apskalo Barenca jūra, rietumos — Norvēģu jūra, bet austrumos — Baltā jūra. Termins "Lapzeme" bieži tiek lietots, lai apzīmētu sāmu (lapu) apdzīvoto teritoriju.

Tradicionāli tiek uzskatīts, ka Lapzemē dzīvo Ziemassvētku vecītis.

Pirmavots lv.wikipedia.org

Pirmo reizi vēsturē Lapzemē reģistrē 30 grādu karstumu
28.05.2013
Pirmo reizi vēsturē Lapzemē reģistrē 30 grādu karstumu maijā

Piektdien, 31.maijā, Somijas galējos ziemeļos - Kevo ciematā, Lapzemē, aptuveni 340 kilometru uz ziemeļiem no polārā loka, - gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +30 grādiem.

Tik liels karstums maijā Lapzemē reģistrēts pirmo reizi kopš meteoroloģisko novērojumu sākšanas, pavēstīja Somijas Meteoroloģijas institūts.

Gandrīz tikpat liels karstums piemeklējis Norvēģijas un Zviedrijas centrālo un ziemeļu daļu, savukārt Skandināvijas dienvidos saglabājas vēsāks laiks.

Jau vēstīts, ka diennakts vidējā gaisa temperatūra Skandināvijas ziemeļos paaugstinājusies vairāk nekā desmit grādu virs normas. Neparastos laikapstākļus sagādājis anticiklons.

Siltās gaisa masas uz Eiropas austrumiem un ziemeļiem palīdz pārvietot arī plašs ciklons Eiropas dienvidu un centrālajā daļā, kas vienlaicīgi nepieļauj vasaras ienākšanu Rietumeiropā un daudzviet Centrāleiropā.

Ciklona ietekmē ļoti stipras lietavas turpinās vietām Vācijā, Austrijā un Šveicē, šajās valstīs vairākos reģionos ir spēkā sarkanais - augstākās pakāpes - brīdinājums par plūdiem, kas līdz šim paņēmuši divu cilvēku dzīvību Vācijā. Nedēļas nogalē plūdi pieņemsies spēkā Šveicē, Vācijas dienvidu daļā un Austrijas rietumu daļā, brīdina sinoptiķi.

Pirmavots tvnet.lv

10 iemesli, lai apmeklētu Lapzemi
23.04.2013
Vai kādreiz esiet aizdomājušies kāpēc Ziemassvētku vecītis par savu dzīvesvietu ir izvēlējies tieši reģionu Arktikā? Ceļojums uz Lapzemi, lai apmeklētu Ziemassvētku vecīti un redzētu viņa ziemeļbriežus, ir gluži kā sapnis ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Kad Ziemassvētki jau pagājuši, šis Arktikas reģions Skandināvijas pussalā piedāvā ziemīgi eiropisku atpūtu.

Turpinājumā desmit iemesli, kāpēc ceļot uz Lapzemi (izņemot Ziemassvētku vecīti).

1) Zelts.
Lapzemes upju ielejās ir atrodams zelts. Pirmoreiz zelts Lapzemē tika atrasts 1868. gadā. Joprojām daži laimīgie vai tie, kuri izmanto speciālās ierīces, spēj atrast zeltu. Kad upēs sāk kust ledus, tūristi un vietējie, cerot uz veiksmi, meklē zeltu. 251 gramu smags zelta tīrradnis tika atrasts Miessijoki upē, kas šobrīd atrodas Tankavaara Zelta ciematiņa muzejā.

2) Gardais Lapzemes ēdiens
Ziemeļbriežu faniem ieteicams tālāk nelasīt... Jo ziemeļbriežu gaļa ir iecienīts vietējo ēdiens. Ziemeļbriežu gaļa ir bez taukiem un ļoti veselīga.

3) Gleznainie ezeri Lapzemē, kas bagāti ar zivīm
Lapzeme ir mājvieta simtiem ezeru. Lielākais no ezeriem Lapzemē ir Inari ezers, kas atrodas tālu ziemeļos un aizņem vairāk nekā 1.000 kvadrātkilometru lielu platību. Tūristiem tiek piedāvāta iespēja doties safari zemledus makšķerēšanā, kas iekļauj arī nogādāšanu līdz ezeram ar sniega motociklu. Zemledus makšķerēšana Lapzemē iespējama no oktobra līdz maijam.

4) Savvaļa
Lapzemē dzīvo gan vilki, gan brūnie lāči. Vietējiem iedzīvotājiem ir izdotas speciālas atļaujas, ar kurām viņi ir tiesīgi medīt noteiktu skaitu šo dzīvnieku. Par laimi, Lapzemē ir 180.000 iedzīvotāju un 200.000 ziemeļbriežu... Haskiji un baltie Samojedi Lapzemē ir ieviesti no Sibīrijas, kā darba suņi vilkšanai. Šobrīd Lapzemē šie suņi tiek izmantoti kā pajūgi tūristu vizināšanai.

5) Lapzemes ziemas sporta aktivitātes
Iespējas, ko piedāvā Lapzemes kūrorti, pilnīgi noteikti neatradīsiet Sanktmoricas vai kādā citā greznā kūrortā. Lapzemē ir gan kalnu, gan distanču, gan frīstaila slēpošanas un snovborda trases, kā arī tiek dota iespēja pastaigāties ar sniega kurpēm pa sniegotajām takām un ieelpot svaigo Arktikas gaisu.

6) Ziemeļblāzma Lapzemē
Tā kā Lapzeme atrodas pie Polārā loka, tā ir ideāla vieta, lai vērotu ziemeļblāzmas. Saskaņā ar senu leģendu, arktiskā lapsa, kura kustinot asti sūta mirdzošas gaismas debesīs, rada ziemeļblāzmu.

7) Sāmu kultūra Lapzemē
Eiropā vairs nav daudz vietu, kur dzīvo pamatiedzīvotāju kopienas. Sāmi Lapzemē dzīvo Sapmi reģionā, tālu ziemeļos pie Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas robežām. Sāmi ir vienīgā pamatiedzīvotāju kopiena, kas dzīvo tik tālu ziemeļos. Lapzemē dzīvo mazliet mazāk par 10.000 sāmu. Ceļotāji var iepazīt sāmu kultūru un valodu Arktikum muzejā un zinātnes centrā Rovaniemi.

8) Māksla un arhitektūra Lapzemē
Lapzeme – tie nav tikai ezeri, meži un savvaļas dzīve. Rovaniemi, Lapzemes "galvaspilsēta", ir reģiona galvenais galamērķis, pilsēta ir apdzīvots centrs ar modernām gan funkcionālām, gan fascinējošām ēkām. Deviņdesmit procenti vecpilsētas tika sagrauta otrā pasaules kara laikā, bet tika atjaunota pateicoties slavenajam somu arhitektam Alvar Aalto.

9) Lapzemes Meži
Bērzu audzēm, priežu un egļu mežiem ir liela nozīme vietējā ekonomikā. Tiek ieteiktas pastaigas pa nacionālajiem parkiem. Ceļotāji var iepazīt Lapzemes mežu bagātību skaistajā koka Pilke zinātnes centrā Rovaniemi.

10) Īstas Lapzemes saunas
Somiem ir sens teiciens: "Ja saunā ir auksti, tātad tā ir zviedru sauna." Saunām ir ļoti liela nozīmē vietējo iedzīvotāju dzīvesveidā. Īsta somu sauna ir karsta un tā ir baudāma stundām ilgi. Vietējie saunās rīko tikšanās, atpūšas un dažas sievietes pat ir dzemdējušas saunā… Ierasta lieta ir nopērt viens otru ar bērzu slotām. Lapzemē ir gan elektriskās, gan akmens, gan dūmu un pat ledus saunas, kas atrodas Arctic Snow Hotel Rovaniemi.

Pirmavots travelnews.lv

Nedaudz par Lapzemi
26.11.2012
Lapzeme (somu:Lapin lääni, zviedru: Lapplands län) ir viena no sešām Somijas lēnēm. Rietumos robežojas ar Zviedriju, ziemeļos ar Norvēģiju, austrumos ar Krieviju, dienvidos ar Oulu lēni. Lapzemes pamatiedzīvotāji ir sāmi.
Ceļojums ar autobusu un prāmi uz Lapzemi pie Santa Klausa.
14.10.2012
Ceļojums ar autobusu un prāmi uz Lapzemi pie Santa Klausa.
Mūsdienu Lapzemes māksla Rīgā.
03.12.2011
Decembra pirmajā dienā LU Akadēmiskajā Misiņa bibliotēkā tika atklāta Lapzemes mūsdienu mākslas izstāde „Spalvu mešanas laiks”. Spalvu mešana attiecas uz ziemeļbriežiem, kuri Lapzemē ir lielā skaitā – ap 200 000.

Atklājot izstādi, vēstniece Maria Serenius savā runā teica, ka Lapzeme ir īpaša vieta Somijā uz un aiz Polārā loka, un klimata apstākļi tur ir ekstrēmi - saule norietēja pirms nedēļas un nākošo reizi tā parādīsies tikai janvāra beigās. Turpretī vasarā saule Lapzemē vispār nenoriet. Lapzeme ir ļoti maz apdzīvota, un tās teritoriju pārsvarā aizņem neskartā daba. Taču izskatās, ka šie apstākļi ir labvēlīgi radošai darbībai, par ko arī liecina šī izstāde.

Izstādes kuratori, Tartu Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Markus Toompere un galerists Indreks Grigors, 2011 gada maijā viesojās Rovaniemi. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Lapzemes Mākslinieku biedrību un izvēlēties darbus Igaunijas Somijas institūta jaunajai ceļojošajai izstādei. Izstāde „Spalvu mešanas laiks. Mūsdienu Lapzemes māksla“ ietver 14 mākslinieku 22 darbus un sniedz plašu ieskatu mūsdienu profesionālajā Lapzemes mākslā un mākslas darbu tehnikā. Izstādē piedalās sekojoši mākslinieki, kuri strādā grafikas, fotogrāfijas un gleznošanas, tēlniecības un tekstilmākslas tehnikās: Raija Aula (1947), Mia Hamari (1976), Anssi Hanhela (1962), Ilona Kivijärvi (1960), Ninni Korkalo (1982), Tuomas Korkalo (1978), Essi Korva (1985), Leila Lipiäinen (1962), Riitta Moilanen (1959), Olli Moisio (1950), Tuuli Mukka (1966), Marketta Nilsen (1944), Elina Sipilä (1979) un Sointu Viinikka (1939).

Uz izstādes atklāšanu bija ieradušās vadošās darbinieces no Somijas Institūta Igaunijā, Kultūras lietu sekretāre Heidi Īvari un institūta direktore Rīta Heinemā, kura savā runā teica: „2011. gadā Somijas Institūts Igaunijā svin savu 20 gadu jubileju un šī izstāde ir veidota šai jubilejai par godu. Mūsu uzdevums ir attīstīt somu un igauņu kultūras sakarus, sniegt informāciju par Somiju, piedāvāt izglītības iespējas un stiprināt Somijas un Igaunijas savstarpējos sakarus sabiedrības un ekonomikas jomā. Mēs darbojamies visā Igaunijā, bet aizvien biežāk organizējam izstādes un dzejas pasākumus arī Latvijā. Esam ļoti pateicīgi par iespēju parādīt šo ceļojošo izstādi arī cilvēkiem Latvijā.“

Lapzemes Mākslas padomes ģenerālsekretrs Tomi Aho (vidū) un Somijas vēstniecības darbinieces, foto Andris DzenisLapzemes mākslas padomi pārstāvēja tās ģenerālsekretārs Tomi Aho, kurš Rīgā bija pirmo reizi, bet bija patīkami pārsteigts par laipno uzņemšanu un lielo interesi par Lapzemes mākslu. Viņš izteica cerību, ka šī nebūs pēdējā Lapzemes mākslas izstāde Latvijā. Izstādi būs iespējams apskatīt līdz 2012. gada 15. janvārim.

Faluņgun praktizētāji Rovaniemi pilsētā rīko pasakumu.
24.11.2011
Somija: Faluņgun Praktizētāji Rovaniemi pilsētā rīko informatīvu pasākumu par Faluņgun un vajāšanām

2011.gada 19.novembrī ziemeļu Somijas lielākajā pilsētā Rovaniemi notika ikgadējā „Bērnu tiesību diena.” Vietējie iedzīvotāji nāca uz pilsētas centru grupās pa diviem, trim cilvēkiem, jo katru gadu šai laikā ierodas Santa Klauss lai tiktos ar bērniem. Šajā laikā vietējie Faluņgun praktizētāji rīkoja pasākumu, lai veicinātu cilvēku informētību par Ķīnā notiekošajām vajāšanām.

Pasākuma norises vietā tika izstādītas fotogrāfijas, kurās attēlota Faluņ Dafa prakses izplatība visā pasaulē un nežēlīgās, Ķīnas komunistiskā partijas (ĶKP) veiktās praktizētāju vajāšanas. Daudzi garāmgājēji pievērsa uzmanību šiem plakātiem, daudzus satrieca nežēlīgās vajāšanas un viņi parakstīja petīciju, lai atbalstītu praktizētāju centienus pievērst sabiedrības uzmanību šim jautājumam.

Gados vecāka somu sieviete apskatīja plakātus un lūdza praktizētājam pastāstīt vairāk par Faluņgun. Viņa sacīja, ka nespēj saprast, kāpēc ĶKP vajā Faluņgun. Uzzinājusi ĶKP slepkavību vēsturi, viņa parakstīja petīciju pret vajāšanām.

Kāds ķīniešu students un viņa somu draudzene pienāca pie plakātiem, kuros atmaskotas nežēlīgās vajāšanas. Ķīniešu students ļoti uzmanīgi klausījās praktizētāja paskaidrojumus un teica, ka daudziem cilvēkiem Ķīnā zināms par to, ka Ķīnas Centrālā televīzija safabricē ziņas, taču viņiem nav pieejama patiesa informācija par Faluņgun.

Kad praktizētājs runāja par to, ka daudzi ķīnieši nespēj nošķirt jēdzienus ĶKP un Ķīna vienu no otra, ķīniešu students sacīja: „Mīlēt valsti, nozīmē mīlēt šo zemi, bet tas nenozīmē mīlēt ĶKP!” Kad viņš uzzināja par ĶKP nežēlīgo orgānu izņemšanu dzīviem Faluņgun praktizētājiem, viņu uztrauca iespējamība, ka praktizētāji tiek pakļauti šīm vajāšanām tāpēc, ka atmasko ĶKP noziegumus. Pirms aiziešanas viņš palūdza DVD ierakstu, kurā tiek skaidrota patiesība angļu valodā, kuru iedeva savai draudzenei.

Pie galda pienāca kāda pusmūža ķīniete un piesardzīgi paņēma brošūru. Vēlāk viņa atgriezās, lai parunātu ar praktizētājiem. Viņa teica, ka zinot praktizētāju, kuram ieslodzījuma laikā ar pūlēm izdevies izvairīties no orgānu izņemšanas.

Pirmavots http://lv.clearharmony.net/

Ceļojums uz Lapzemi pie īstā Ziemassvētku Vecīša.
11.11.2011
Kā mazais Kajs no Andresena pasakas “Sniega Karaliene” mēs dosimies 200 km aiz Polārā Loka, vēloties savām acīm skatīt polārās valstības brīnumus – netveramo ziemeļblāzmas mirgu, zaigojošus ledus kristālus un bezgalīgas sniega seģenes klātus neskartus laukus un biezokņus. Taču nav jābaidās, ka mūsu sirdis varētu pārvērsties ledus gabalos – tās sildīs lapu viesmīlība un Ziemassvētku Vecīša smiekli: “Ho-ho-ho!”
Lapzeme - tā ir Ziemassvētku valstība, un tieši šeit ir vislabākie apstākļi šo svētku svinēšanai
01.11.2011
Lapzeme - tā ir Ziemassvētku valstība, un tieši šeit ir vislabākie apstākļi šo svētku svinēšanai! Daļa no Lapzemes ir aiz polārā loka. Tur nav pat gandrīz nekādu ciematu - tikai daba un brieži. Ziemeļblāzmu var novērot ap 200 reizēm gadā. Vislabākais pārvietošanās veids - suņu pajūgs. Jautra nodarbošanās ir safari uz sniega motocikliem. Var paciemoties arī tur, kur dzīvo Ziemassvētku vecītis. Briežu Lapzemē ir daudz vairāk, nekā pastāvīgo iedzīvotāju. Var pilnīgi droši pateikt, ka Lapzeme ir Somijas eksotiskākais rajons. Ziema jau ir ļoti tuvu, un ceļojumus uz turieni izpērk jau rudenī! Tā kā pasteidzieties!
Lapzeme ir viens no Somijas oriģinālākajiem tūrisma galamērķiem!
29.07.2010
Somijas Lapzeme tiek popularizēta kā “oriģinālā eksotika”. Lapzeme ir viens no Somijas oriģinālākajiem tūrisma galamērķiem. Ezerus, dabas takas, slēpošanas kūrortus un Helsinku lieluma pilsētas var atrast visā pasaulē, bet Lapzeme „dzīvo” cilvēku prātos, un tā ir Lapzeme Somijā, kur mīt Santa Klauss.

Tiem mākslas un amatniecības izstrādājumiem, kurus Santa Klauss labiem bērniem atnes Ziemassvētkos, ir ļoti maza saistība ar oriģinālo sāmu kultūru.

Dažiem sāmiem nepatīk masveida tūrisms un cita veida ekonomiskā konkurence Lapzemē. "... Autsaideri piesavinās mūsu identitātes centrālo simbolu – sāmu apģērbu – un padara mūsu tautas tērpu par visredzamāko tūrisma nozares simbolu".

Lapzeme kļūst par tematisko parku, kurā ar mēģinājumu un kļūdu metodi, pavairojot un kopējot oriģinālās lietas, tiek izmantota Lapzemes profesionālā tūrisma biznesa estētika un tradīcijas. Tomēr daudzi tūrisma uzņēmēji mēģina veidot ilgtspējīgu biznesu, cienot gan dabas vērtības, gan sociālo autentiskumu.

"Vai šodien Lapzeme ir atvērta?” Helsinku pilsētas tūrisma birojā jautāja kāda amerikāniete. Vairums tūristu, kuri interesējas par iespējām apciemot Santa Klausu, nezina, ka Lapzeme atrodas Somijā. Atklāti runājot, tūristam ir vienalga, vai Lapzeme atrodas Somijā vai kur citur. Savukārt somiem un pašiem sāmiem tas šķiet aizskaroši. Daudzas Somijas tūrisma firmas un reklāmas aģentūras, kā arī ārvalstu reklāmas aģentūras un tūrisma orperatori ir piedalījušies Lapzemes zīmola veidošanā. Šajā zīmolā sāmi tiek izmantoti dekorācijai, līdzīgi kā senie faraoni Ēģiptes ceļojumu bukletos. Tūrisms ir viena no Lapzemes lielākajām nozarēm, kurā komerciālos nolūkos tiek izmantoti visi sāmu simboli.

Lapzemē uzsnidzis sniegs!
20.07.2010
Naktī uz piektdienu Somijas ziemeļos, Lapzemē uzsnidzis sniegs. Kā stāsta vietējā iedzīvotāja Mārita Rinne, no rīta, palūkojoties ārā pa logu, viņa nav spējusi noticēt savām acīm.

"Es paņēmu fotoaparātu un izgāju ārā, lai to iemūžinātu. Esmu nodzīvojusi šeit 21 gadu, taču nekad jūlija vidū šeit neesmu redzējusi sniegu," viņa dalās atmiņās. Piektdienas rītā gaisa temperatūra Lapzemē bija ap nulle grādiem pēc Celsija.

Tomēr, kā norāda somu meteorologi, sniegs jūlijā nebūt nav neiespējama parādība. "Nakts laikā no ziemeļiem atnestas lielākas aukstā gaisa masas un tādēļ būtiski pazeminājās gaisa temperatūra. Šajā naktī atsevišķos Lapzemes rajonos termometra stabiņš noslīdējis zem nulles atzīmes," informē meteoroloģe Inna Hāpa. Pēc viņas sacītā, neraugoties uz to, ka Somijas dienvidu daļā saglabājies Vidusjūras reģionam tipisks karstums, Somijas ziemeļos bijis ievērojami vēsāks. "Lapzemē temperatūra bija ap plus 20 grādiem pēc Celsija. Tomēr ne katru gadu gadās, ka jūlija vidū gaisa temperatūra samazinās tik zemu un uzkrīt sniegs," viņa piebilda. Pirmavots kasjauns.lv

Ziemassvētku vecītis un Jaunais Gads Lapzemē
31.12.2009
rovaniemi, lapland, santa park, ranua zoo, ziemassvētku vecītis lapzemē, uz rovaniemi, ceļojums pie Ziemassvētku vecīša, celojums pie santa klausa, santa claus celojums, santa klaus ceļojums, Ziemassvētku brīvdienas Somijā pie Salatēta, ceļojumi pie Salatēta
Ceļojums uz Lapzemi. Ziemassvētki un Jaunais Gads Lapzemē
30.12.2009
rovaniemi, lapland, santa village, ranua, santa park, ceļojums uz lapzemi, ranua zoo, lapzeme, ziemassvētku vecītis lapzemē, lapzemi, uz lapzemi, celojums uz lapzemi, Ziemassvētku vecītis, lapzemē, lapzemes, celojums lapzeme, salatētis, salatetis, Ziemassvētki Lapzemē, ziemassvētki lapzemē, ceļojums uz Rovaniemi, ceļojums Rovaniemi, ziemassvētki somijā, Jaunais gads Lapzemē, Lapzeme Jaunais gads, Jaunais gads Lapzeme, Lapzeme Ziemassvētki, lapzeme somijā, Ziemassvetki Lapzeme, uz rovaniemi, ceļojums pie salatēta, ceļojums pie Ziemassvētku vecīša, pie salatēta pie Ziemassvētku vecīša, ciemos pie Ziemassvētku vecīša, ciemos pie salatēta, Ziemassvetku vecitis, lapzem, lapzeme ceļojumi, Jaungada Lapzeme, Lapzeme Jaungada, santa klaus lapzeme, brauciens uz rovaniemi, celojums uz rovaniemi, celojums rovaniemi, brauciens rovaniemi, ceļojums rovaniemi lapzeme braucieni, lapzeme brauciens, lapzeme celojumi, lapzeme celojums, lapzeme ceļojums, Lapzeme Ziemassvetki, celojums Rovaniemi, celojums uz Rovaniemi, Jaungada Lapzemē, Salatētis Somija, Salavecis Somija, Ziemassvētku vecītis, Ziemassvētku vecītis lapzeme, Salatētis Lapzemē, Salavecis Lapzemē, pie salaveča lapzemē, letie celojumi lapzeme, lētie ceļojumi lapzeme, Jaunais 2018.Gads Lapzemē, Jaunais Gads Ranua, Ziemassvētki Ranua, celojums uz ranua, uz ranua, ranua zoodārzs, Brauciens ar briežu pajūgiem, Brauciens ar suņu pajūgiem, Vizināšanās ar briežu pajūgiem, Vizināšanās ar suņu pajūgiem
Ziemassvētku ceļojums un Jaungada ceļojums uz Lapzemi
27.12.2009
ceļojums uz lapzemi, lapzemē ceļojums, ziemassvētki lapzemē, jaunais gads lapzemē, lapzemes, lapzeme ceļojums, celojums uz lapzemi, uz lapzemi, lapzeme, lapzemi